Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Trefort Ágoston Gyakorló...

ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium vagy Óbudai Árpád Gimnázium?

Figyelt kérdés
Nem tudok választani a két iskola közül pedig már régóta gondolkozom rajta. Tudom, hogy a rangsorban a Trefort van előbb, de az Árpádról is csak jókat hallottam. Egyik sincs közelebb az otthonomhoz.

#gimnázium #ELTE #Trefort gimnázium
2016. márc. 15. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az Árpádba jártam, és akkor is, meg visszatekintve is a lehető legjobb választásnak tartom. (Én még anno az Eötvösbe jelentkeztem, ami ugye hivatalosan szintén előbb van a rangsorban, de mivel előbb kiderült, hogy felvesznek az Árpádba, hiába voltam még "versenyben" az Eötvösben is, az utolsó fordulóra ott el sem mentem már.)

Én (többek között) ezek alapján választottam: ne legyen klasszikus "elitgimi" és "versenyistálló" és ne legyen gyakorlógimnázium, viszont színvonalas legyen az oktatás és kiemelkedőek legyenek a továbbtanulási mutatók - az Árpád mindezeknek megfelel:) És ahogy hallom, amióta én végeztem, még tovább fejlődött:))


Az alábbi kérdésben a 2-es és a 8-as válaszokban írtam az Árpádról:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

Ha van még kérdésed a suliról, írj, megpróbálok válaszolni:)

2016. márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Trefort.

Sokkal színvonalasabb az oktatás, jobb a közösség, több program is van.


Viszont, ami az Árpád mellett érvel, hogy ott sokkal izgalmasabb a gólyatábor.


Csinálj pro és kontra listát, én a Trefortra szavazok :)

2016. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. 2. válaszóhoz csak annyi, hogy már készítettem listát de sajnos egyenlő lett. Te is a Trefortba jársz/jártál?
2016. márc. 15. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, csak járt oda rokonom :D
2016. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Egyik ismerősöm a Trefortba járt, nagyon negatív tapasztalatai voltak a sulival kapcsolatban. A Trefort kifejezetten egy sznob suli, ha pl nincs kifestve a körmöd nem vagy kisminkelve(ha lány vagy persze :)) és nen a legújabb divat szerint öltözködsz, már senki nem akar veled barátkozni.. A tanárok csak a maximumot fogadják el. Viszont ebből következtethetően a tanítás nagyon színvonalas.


Inkább Árpád!

2016. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
5ös, ez egyáltalán nem igaz! Én most végzek a Trefortban és nem festem semmimet se, nem a ledivatosabb cuccokban járok és mégis vannak barátaim. Ahogy az osztályban meg az iskolában is sokan vannak így. Ha jártál volna valaha a suliban láthatnád te is, de nem, inkább úgy mondasz véleményt hogy fogalmad sincs. Ezt nem is taglalnám tovább, egyszerűen nem így van ahogy írod. A tanároknak tényleg magas az elvárása, de ezért van az iskola az ország legjobb gimnáziumai közt. Mellesleg ettől még lehetnek rendesek a tanárok és jó hangulatúak az órák. Persze nem az összes az, de a többség igen, miközben színvonalasan tanít. De mondj egy iskolát ahol miden tanár mindenkinek szimpatikus. Az Árpádba egy ismerősöm járt, nem volt odáig érte, de ettől még nem mondom hogy rossz suli, mert én nem jártam oda így nem tudhatom. Kérdező neked csak azt tudom mondani, hogy örülök hogy 6 évet itt tölthettem el, nekem tökéletes volt ez az iskola, a közösség, minden.
2016. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi. Nekem is járnak ismerőseim a Trefortba én sem ezt hallottam, de gondoltam még meghallgatom más véleményét is. Jövőre már a Trefortba fogok járni. :)
2016. márc. 20. 10:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélem te is olyan jól fogod érezni magad, mint én!:)
2016. márc. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!