Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem borzalmasak a...

Csak szerintem borzalmasak a tesi órás követelmények? Elveszik az ember kedvét a mozgástól.

Figyelt kérdés

Szerencsére már végeztem általános iskolával és középiskolával is. De a tesi órák nagyon rossz emlékeket hagytak bennem. Egy időre teljesen elvették a kedvemet a mozgástól.

Most pár hónapja elkezdtem sportolni. Még mindig gyűlölöm a tesi órás követelményeket. Egész évben óra elején futottunk 1-2 percet bemelegítés előtt.Utána meg volt valami játék.

Aztán jött a félév és az évvége, amikor teljesíteni kellett a kötelező teszteket. És ott bukott ki, hogy egész évben nem csináltunk semmit tesin.Aztán aki sulin kívül nem sportolt, az kapta az egyeseket.

Olyan megalázónak éreztem,hogy mindig értékelhetetlenül rossz eredményeket produkáltam a felméréseket.

De ez egyértelműen a tanár hibája. Egész évben tényleg minden órán 1-2 perc futás volt. Aztán utána jött a 12 perces futás. Ami mai szemmel nézve már nem sok, de olyan edzettségi állapotban baromi sok volt.

De ugyanez igaz az erősítésre is. Csinálj meg 100-120 felülést meg 20 fekvőt a felmérésen.De előtte a tanórákon a tizedét nem csináltuk meg. Akkor honnan a fenéből kéne hirtelen ennyit megcsinálni?

És minden évben ez ment.Sose jutott eszébe egyik tanáromnak sem,hogy esetleg évközben is kéne csinálni valamit, nem csak a felméréskor..

A másik dolog,hogy szerintem elég szigorú a pontozása a Coopernek és a 2000m-nek is.

Én most már 10 km-eket is le tudok futni. A 6 perces kilóméter idő szerintem nagyon jónak számít. Mégis suliban ezzel kb kitörölhetted. 2000méteren pl 7-8 perc számított jónak.

Na én több hónapja futok, heti 4x. De most se tudnám így megcsinálni. A nagyon minimum idő 10 perc rá nekem.


Most a kisebbik tesómnál látom, hogy ő is átesik ezen a tesi órás megalázásokon. Szerintem mindenkinek meg kéne adni a jó osztályzatot pl a futásra,hogyha teljesíti megállás nélkül. De kukacoskodni az időn szerintem nagyon gáz.Főleg,hogy fel se készítik rá az embert. De tesómnak pl kötélmászás is van.Egyik órán előveszik, akkor már osztályozzák is.Vagy ötös,vagy egyes rá az osztályzat. Most valaki vagy fel mászik, vagy nem tud. De ezt se tanítják , nem is gyakorolhatják..


2016. márc. 20. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyet értek veled mindenben amit leírtál. Engem meg még az idegesített borzasztóan, hogy szinte mindenből 5-ös voltam, a tesi meg lerontotta az átlagom, mert 3-as voltam belőle. Annyira utáltam a folytonos megalázást. És persze a gyenge tanulók voltak tesiből 5-ösök, és én voltam a béna meg a gáz, meg a stréber, aki nem tud kötelet mászni meg szekrényt ugrani...Én igazából még csak általánosba járok, 8-os vagyok, és idén egész évben fel vagyok mentve a rossz térdem miatt (kificamodott és azóta is folyton bedagad). De nekem már az előző 7 év is sok volt a testnevelés órának nevezett borzalomból.
2016. márc. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

sajnálom,hogy te is ezt tapasztalod.:(

az a baj,hogy még az egyetemen is van tesi. bár az már másabb légkörű, azt azért nem is írtam.

amúgy szerintem tanár függő is a dolog. tudok olyat, aki csak órai munkára adott jegyeket nézi, a felméréseknél sem ad jegyet, hanem csak megjegyzi,hogy ki hogy teljesít a képességeihez mérten.

2016. márc. 20. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
8%
Ha a részvételt kellene osztályozni, akkor nyilván a többi órára is elég lenne a bejárás az ötösért. Itt egyetlen dologban értek egyet, abban, hogy a felmérők feladatait rendszeresen kellene csinálni mindenhol. A többi csak kifogás. De mivel más órából is van házi feladat, itt sem akadályozott meg senki, hogy otthon csinálj 3 naponta 30 fekvőtámaszt.
2016. márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ebben igazad van
2016. márc. 20. 14:16
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

3-as:


Az a baj, hogy a testnevelés igen jórészt nem gyakorlás, hanem adottság kérdése. Nálunk pont ezért ezeket a felméréseket soha nem is osztályozták, mivel nem arra lettek kitalálva. A gyakorlásról meg annyit, hogy hiába van valakiben akaraterő, otthon akkor se tud kötelet mászni, vagy szekrényt ugrani, ha egyébként szeretne.


Szerintem testnevelésből egyáltalán nem kéne osztályzatokat kapnia a diákoknak. Az rendben van, hogy vannak testnevelés órák, hogy mégse csak a padban üljenek a gyerekek egész nap, de hogy emiatt bárki is kellemetlen helyzetbe kerüljön, az szerintem sok.

2016. márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerencsés voltam. Nálunk a tesi tanár mindenkinek 5-öst adott, a kitétel annyi volt, hogy legyen mindenki ott az órán (kivéve, aki sportoló volt), s legalább valamit mozogjon, legyen az kondi, kosár, futball, röpi, stb. Ezért is szerettem a tesit, gimiben. Ált. isiben voltak érdekes tesi tanárok, az is tény.
2022. márc. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A magyar iskolarendszer mindig is az emberek betörésére és megalázására fókuszált, nem pedig a nyitottságra bármi iránt. Látom 25 évvel később semmi sem változott.
2022. aug. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!