Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tizedik évközben hogy lehet...

Tizedik évközben hogy lehet megoldani az iskolaváltást, szerintetek felvennének ismét kilencedikbe?

Figyelt kérdés

Nyolcadik osztály után jelentkeztem egy suliba, ami a városomban van, de az apukám átíratott egy másikba, ami az otthonomtól 70km-re van.

Tavaly kollégista voltam, idén már nem, mivel nagyon megutáltam. Az iskola sem tetszik, nem tudok beilleszkedni a környezetbe,- pedig nem vagyok egy nagyon nehezen barátkozós típus -, az oktatás színvonala sem tetszik, a tanárokkal meg nem igazán jövök ki. Iskolát szeretnék váltani, viszont mivel teljesen más szakon gondolkozok, mint amin most vagyok, ezért körülbelül 15 tantárgyból kellene különbözeti vizsgát tennem,ami azért sok. Lehet újra kéne kezdenem, mert a jegyeim sem túl fényesek. Ilyen környezetben nincs, ami motivál.



2016. márc. 28. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:
A kinézett iskolában érdeklődj erről. Megoldható egyébként.
2016. márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első nem jól mondja. Mivel a kilencedik osztályodat (tök mindegy hol) már elvégezted egyszer, többször a kilencediket biztosan nem végezheted el.

Szóval vagy különbözeti vizsga, vagy másik iskola, ahol jobb az oktatás színvonala, és a közösség is, viszont nem teljesen másik szak, nem kell annyit vizsgázni.

A következőt tanácsolom:


1.) Válassz ki egy iskolát.

2.) Hívd fel az igazgatót

a.) Azt mondják, nincs hely az iskolában. Ez esetben nem tudsz semmit sem csinálni, keresni kell egy másik sulit, ami esetleg még tetszhet :/

b.) Azt mondják, van hely. Ekkor továbbléphetsz a 3. pontra

3.) Kértek, szülőkkel együtt időpontot az igazgatóhoz, akivel megbeszélitek az átvételedet. Valószínűleg mondani fogja, hogy megnézi a jegyeidet, lehet (sőt, szerintem biztos), hogy fog kelleni átvételi/különbözeti vizsga is. De ezt csak az igazgató tudja megmondani

4.) Vizsgázz le, és már járhatsz is a másik iskolába.

2016. márc. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!