Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2012-ben kezdtem el az egyetem...

2012-ben kezdtem el az egyetemet, és ezért aláírtam azt a bizonyos papírt ("röghözkötés"). Ha nyolc félév után nem sikerül elvégeznem a sulit, akkor mennyit kell visszafizetnem?

Figyelt kérdés
Államilag támogatott vagyok. Az érdekelne, hogy ha 8 félév után nem rakom le az államvizsgát (már csak a szakdoga, meg ez van hátra), akkor a képzésem teljes összegét kell visszafizetnem, vagy csak azt a félévet, amit még pluszban felveszek?

2016. márc. 28. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem az államvizsgát kell letenni, hanem oklevelet (diplomát) kell szerezni - a kettő legjobb esetben egybeesik, de pl. akinek nincs meg a szükséges nyelvvizsgája, nem fog sikeres vizsga után sem diplomát kapni, és emiatt is megcsúszhat.


Ugye a szabály az, hogy a képzési idő másfélszeresén belül oklevelet kell szerezni. Szóval nem tudom, hogy jött ki a 8 félév. Mert pl. egy 6 féléves képzés esetén is már 9 félévről van szó, és a legrövidebb alapképzés 6 féléves.


Ha nem sikerül megcsinálni, akkor az összes félév számít, amin állami ösztöndíjas voltál. Az ösztöndíj felét kell visszafizetni.


Érdemes szerintem megjegyezni, hogy a képzési idő + 2 félév után eleve átsorolnak államiról önköltségesre, tehát egy 6 féléves képzésnél a 9. félévedet már mindenképp önköltségesen kezded. A 9. félév végéig pedig diplomát kell szerezni, ha nem akarsz fizetni. Tehát értelmetlen arról beszélni, hogy "csak azt a félévet, amit még pluszban felveszek", mert akkor már semmiképp nem vagy államin, amikor kifutottál a másfélszereséből.

2016. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én 7 félévesen vagyok. (3 év + 1 félév)

Most vagyok a 8. Félévben. Nyelvvizsgám van.

Szeretném még idén megszerezni a diplomát, de akkor Ezekszerint nincs gáz, ha idén sem sikerülne. Ugye?

2016. márc. 29. 09:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha én belefutok a 9. Félévbe, akkor még nem kerülök át, ugye? Csak a 10. Félévtől lennék önköltséges, nem?
2016. márc. 29. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!