Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át lehet iratkozni egy másik...

Át lehet iratkozni egy másik gimnáziumba úgy, hogy meghúztak három tantárgyból?

Figyelt kérdés

Először is megkérek mindenkit, hogy ne írjatok gonoszkodó választ, mert nem a lustaságom miatt buktam meg. A tanáraim, a szüleim és minden ismerősöm tudja, hogy egy elég jó felfogású gyerek vagyok. Jelenleg 9. osztályos vagyok, félévkor megbuktam angolból, németből és matematikából. A németet szeretem, vagyis hát szeretném, ha a tanár nem azért járna be dolgozni, hogy megbuktasson mindenkit. Nagyon gonosz a tanár, azt élvezi, ha a diákoknak egyest adhat. Az angolt tiszta szívemből rühellem, nem is érdekel és nem is értem. A matekot, hagyjuk is, az emberiség 70%-a sík hülye hozzá, többek között jómagam is.

Ám a probléma nem itt kezdődik. Bizony - bizony összegyűlt a 250 óra hiányzás (egy igazolatlanom sincs!). Ennek oka az, hogy már az első évben szenvedek ebben az iskolában, kimondhatatlanul rossz osztályközösségbe csöppentem bele. A gyerekek kiközösítettek, amiatt, hogy énekelni tanulok magántanár segítségével, amiatt, hogy zongorázom és amiatt, hogy musicalénekes szeretnék lenni. Ez nem tetszik nekik. Gúnyolódnak, hogy én nézem a Violettát és, hogy tavaly nyáron elmentem a koncertre is. Ezt élvezik. Menekülök a suliból, mert nagyon szenvedek és félek néhány gyerektől. Nagyon rossz az iskola, nem bírom tovább. Itt és most elég... Olyannal rágalmaznak a társaim, hogy én homoszexuális vagyok és, hogy idegbeteg. Ilyen hülyeségeket és hazugságokat hordanak össze rólam, megaláznak, kibeszélnek és félelemben tartanak engem. Az igazgatóval is, az osztályfőnökömmel is és a szüleimmel is próbáltam beszélni, de senki nem segít rajtam, mindenki tesz rá jó magasról, hogy szenvedek. Mit kellene tennem? Hogyan van lehetőségem szeptembertől új iskolába járni, ahol tiszta lappal indulhatok és másként alakíthatom az életemet? Nagyon kérlek, adjatok tanácsot! Előre is köszönöm nektek...



2016. ápr. 1. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát gimnáziumba nem hiszem hogy átvesznek, de szakközépiskolába, kilencedikesnek van esélyed.
2016. ápr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Félévkor húztak meg?
2016. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha meg év végén húznak meg, akkor még pótvizsgáznod is kéne menni nyár végén, hogy átvegyenek máshova
2016. ápr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kinézted már, hogy hova jelentkeznél át?

Mert ott az igazgatóval is meg kell beszélni (van-e egyáltalán férőhely)

2016. ápr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, még egyelőre nem tudom, hogy hova jelentkeznék át.
2016. ápr. 1. 12:55
 6/8 anonim ***** válasza:

A fenti tárgyakat próbáld meg megcsinálni kettesre és

utána még mindig átjelentkezhetsz máshova (sőt úgy nagyobb lesz az esélyed) meg nem kéne pótvizsgázni - kettest csak meg tudod szerezni (gyakorold)

2016. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"nem a lustaságom miatt buktam meg. A tanáraim, a szüleim és minden ismerősöm tudja, hogy egy elég jó felfogású gyerek vagyok"


Akkor mégis miért? Ha az agyad megvan hozzá, akkor mi más marad, mint a kellő mennyiségű belefektetett munka hiánya?



"A németet szeretem, vagyis hát szeretném, ha a tanár nem azért járna be dolgozni, hogy megbuktasson mindenkit. Nagyon gonosz a tanár, azt élvezi, ha a diákoknak egyest adhat."


Mert gondolom amúgy perfektül tudod a németet, kenned-vágod a tanult anyagot, otthon rendesen begyakoroltad, és más tanárnál csillagos ötös a négyzeten lennél belőle. És persze ennek megfelelően rajtad kívül gondolom mindenki más is megbukott, hiszen ha ilyen gonosz a tanár, hogy még a te tökéletes nyelvtudásra is buktat, akkor ezt a sorsot a többiek még annyira se kerülhetik el...

Vagy tán nem így van? Lehet, hogy annyi energiát azért mégse raktál bele, és egy kevésbé magas elvárásokkal bíró tanárnál is lehet, hogy csak 2es, esetleg 3as lennél?

Sőt, esetleg az is lehet, hogy másoknak mégis csak sikerült nem megbukniuk? Sőt, akár vannak, akik normálisabb jegyeket is szereztek?

Akkor most nekik még jobb a felfogásuk, mint neked - vagy csak szimplán több (és a tanár követelményei szerint: szükséges) energiát fektették bele a dologba?



" Az angolt tiszta szívemből rühellem, nem is érdekel és nem is értem. "


És gondolom, mivel nem érted és emiatt nehezen megy, ezért még többet foglalkozol vele, hogy menjen - elvégre a világnyelvről beszélünk, aminek az ismerete ma már gyakorlatilag elengedhetetlen.

És még véletlenül sem arról van szó, hogy 'én ezt nem szeretem, ezért nem vagyok hajlandó foglalkozni vele', aminek hatására - láss csodát - nem is érted....



"A matekot, hagyjuk is, az emberiség 70%-a sík hülye hozzá, többek között jómagam is. "


És ennek megfelelően az emberek 70%a meg is bukik a 9-edikes matekból... Oh, várj, azt azért talán mégse...

Amúgy az egy ultragagyi kifogás, hogy valaki "hülye matekból". A 9-es matek messze nem egy atomfizika (de még a középiskolai egésze sem az), normál szellemi képességekkel megáldott ember minden további nélkül meg tudja tanulni egy legalább 3as szintre. Csak persze van, akinek ez könnyebben megy (akár elég neki szimplán figyelnie az órán), másoknak meg többet kell szenvednie vele - annál viszont mennyivel könnyebb hátradőlni, és hárítani, hogy "én hülye vagyok a matekhoz".



Összefoglalva a dolgot: itt két nagyon komoly, egymástól független probléma is van.


Az egyik a te hozzáállásod. Ha nem vagy szellemi fogyatékos, akinek valódi tanulási nehézségei vannak (állításod szerint ettől messze vagy), akkor ez a tanulmányi teljesítmény gyalázatos, és bizony azért van, mert egyszerűen nem teszed bele a kellő erőfeszítést.

És ami - ha lehet - még rosszabb: helyette viszont hárítasz, hogy áhh, erről nem te tehetsz, hanem mindenki más. Egy frászt.

Először is ezt kéne rendbe tenni, mert bukással ziher nem vesznek át normális suliba, de ha át is vesznek, akkor ott ugyanúgy bukdácsolnál: ha a 9-edikes matekot nem voltál képes normális szinten megtanulni, akkor az arra építő 10-ikes, 11-ikes matekra esélyed nem lesz. A 12-ikest meg azért nem említem, mert ezzel a hozzáállással egyszerűen nem hiszem, hogy el tudnál egyáltalán jutni odáig (a 12-ikig egy gimnáziumban).


A másik dolog, az osztálytársaiddal való viszonyod, amiről ugye csak annyit tudhatok, amennyit t leírtál, de hogy őszinte legyek veled, a tanulmányaiddal kapcsolatos hozzáállásod alapján (a hárítás, hogy te semmiről nem tehetsz, a három tárgyból megbukás véletlenül sem a te felelősséged) erősen gyanítom, hogy azzal kapcsolatban is lehetne találni olyasmit, amivel kapcsolatban te is magadba nézhetnél.


Összefoglalva: lehet, hogy az osztálytársaid tényleg ok nélkül tuskók veled; a kérdésedet olvasva az is simán lehet, hogy azért te se vagy oly hibátlan ebben; A lényeg viszont az, hogy vannak dolgok, amik csak rajtad múlnak, és ezeket láthatóan piszok módon elszúrtad, és ráadásul ezért nem is vállalod a felelősséget.

Így pedig esélyed sincs egy normális helyre átjelentkezni, szóval ha szabadulni akarsz ebből a helyzetből, akkor nézz magadba, és kapd össze magad.

2016. ápr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Keress gyűjtőiskolákat, olyan helyeket, ahova azok kerültek, akiket máshova már nem vettek fel! Vannak olyan gimnáziumok, amik 20-25 fős osztályokat is indítottak, ilyen helyre még simán van esélyed bekerülni. Mondjuk nem hiszem, hogy a helyzet javulna, mert ezekben az intézményekben nyilvánvaló okokból kifolyólag nem a legokosabb gyerekek tanulnak, ők pedig bizony elég kegyetlenek tudnak lenni...

Egyébként meg tudlak érteni, én is kilencedikes vagyok, és kedden fogok átjelentkezni egy másik iskolába. Nekem mondjuk szerencsém volt, mert mikor szomorú voltam, edzettem vagy tanultam, így a bizim majdnem kitűnő lett, ráadásul egyesületi sportolók pluszpontokat kapnak a felvételin. Neked esetleg az éneklés nem jelent ilyen előnyt? Nem tudsz vele mondjuk zenetagozatra menni? Esetleg alapítványi suliba?

2016. ápr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!