Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosira készülők/leendő...

Orvosira készülők/leendő orvostan hallgatók! Emelet szintű kémia és biológia érettségire szeretnék felkészülni könyvekből. Milyen könyveket ajánlanátok+jegyzeteket stb? Belátásom szerint 2 év elegendő lehet. Megosztanátok tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Ebben a kérdéskörben megoszlanak a vélemények, szeretnék egy jelen időben aktuális tájékoztatást kapni.

2016. ápr. 2. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én állatorvosin tanulok (ugyanúgy biológia+kémia emelt), 1 év alatt készültem fel mindkét érettségire, szóval 2 év bővel elég kell hogy legyen.

Kémiát a mozaikos tankönyvből+Villányi-féle érettségi felkészítőből tanultam, számítási feladatokat Ötösöm lesz kémiából c. feladatgyűjteményből.

A biológia emelt sokkal könnyebb a kémiánál, ha jól emlékszem abból is mozaikos könyvünk volt, meg még kaptunk külön érettségis anyagokat a tanártól, de csak a könyvből is simán fel lehet készülni rá (akár egyedül is).

2016. ápr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az igazság az hogy havi átlagosan 168 óra munka mellett készülnék fel rá. nem tudok reggeltől estig ezzel foglalkozni, de hosszú évek óta tervbe volt mire végül véglegesen elköteleztem magam mellette.Ráadásul mindkettőt a nulláról járnám be, igaz a szorgalommal nem lenne gond.Ezért írtam 2 évet. Fontos kérdésem hogy a Panemsulis könyv elég lehet csak bioszra?
2016. ápr. 2. 12:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerem azt a könyvet, szóval nem tudom. Interneten fent vannak az érettségi követelmények, ha minden benne van a könyvben, amit ott felsorolnak, akkor elvileg igen.
2016. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mivel én 1 vagy 2 év munka fogok érettségizni így nem hagyatkozhatok az idei év követelményeire, hiszen közbeszól majd a következő, illetve fontos lehet a sok előző is. úgy akarok készülni hogy teljesen átfogó legyen mert most ugyan 435 pont elég volt az államihoz de ezek után elképzelhető a 440 is. Ehhez mindkettőből 85%-ot kell hoznom. Neked mennyi pontod lett?
2016. ápr. 2. 13:04
 5/11 anonim ***** válasza:

A követelmények nem változnak túl sűrűn, ha az idei követelmények alapján tanulsz, az nem lesz gond 2 év múlva. Majd amikor felrakják a jövő évi/azutáni követelményeket, meg tudod nézni, mi változott, hogy átnézd azokat a dolgokat, de nem lesz sok különbség a mostanihoz képeset.

Egyébként nekem biológián 92, kémián 85 pontom lett (nálunk 410-430 között változik az államin a felvételi pontszám).

2016. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mikor írtad?
2016. ápr. 2. 14:08
 7/11 anonim ***** válasza:
2014-ben
2016. ápr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly érettségiztem

Kémia: Villányi könyvek. Tankönyv + munkafüzet + ötösöm lesz kémiából

Kiválóan fel lehet belőlük készülni


Biológia meg a Mozaikos könyvek.


Semmi sem lehetetlen csak akarni kell :D 2 év alatt teljesen 0-ról is fel lehet készülni, de szerintem 1 év alatt is elegendő. Folyamatosan tanulás és számolások gyakorlása mellett érettségi írásbeli előtt 1 hónappal érdemes megcsinálgatni időre a régebbi feladatsorokat és kijavítani a javítókulcs alapján és megnézni hogy hol kell még erősíteni. Aztán pár nappal a tényleges időpont előtt pedig végigolvasni mindent megint 1x.

2016. ápr. 3. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Villányi könyveknél melyik tk? mert van belőlük néhány ami az emelt érettségire is irányul.
2016. ápr. 6. 09:33
 10/11 A kérdező kommentje:
Magántanári segítség nélkül "megoldható"?
2016. ápr. 6. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!