Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az érettségi tételek változnak?

Az érettségi tételek változnak?

Figyelt kérdés

Pl. Ugyanazokat kérik ezévben, mint 2014-ben?

És még egy kérdés: Ha minden évben más, lehet tudni mondjuk 2-3 évre előre a tételeket? (tudom, elég buta kérdés...)



2016. ápr. 10. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A tètelek általában mindig ugyanazok. Bár idèntől változott ez az egèsz èrettsègi rendszer, de a tètelsor remèlem nem változik.
2016. ápr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerinted miért is tartják elzárva az érettségi napjáig a tételeket? Miért is volt már néhányszor botrány az idő előtt kikerülő tételekből?
2016. ápr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A második keveri a szezont a fazonnal...

Amit titokban tartanak, azok az írásbeli feladatsorok.

A szóbeli tételek már rég nyilvánosak. Mi is megkaptuk őket. Amúgy a törzsanyag nagyjából ugyanaz, a középszintnél lehet variálás, hogy mi kerül be és mi nem az emelthez képest (ugyanis középszinten kevesebb a tétel, például töriből csak 20 van, míg az emelten 30 darab)

Tehát ha kíváncsi vagy az idei szóbeli tételekre, kérdezz meg egy szaktanárt... A kérdés alapján még nem vagy 12. osztályos.

2016. ápr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a 3-ast folytatva:

Petőfi, Arany, Ady és hasonló alapnak számító dolgok benne vannak a tételsorban, de például egy nem szokványos tétel is: Orwell 1984-e...

2016. ápr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen a mainstream tárgyaknál változnak/változhat a tételsor, bár nem értem lényegét, hogy például ember tragédiáját akkor fogtam kezemben először amikor szóbelin azt húztam és nagyjából ennyit jelent sok sok fiatalnak az adott könyv, csak 1 tétel...évek múltán aztán ha nem is egészen, de elolvastam unalmasabb színeket átugorva.

Off: magyar oktatás problémája, hogy általában lenyomja az anyagot a gyerek torkán és nem kedvet próbál hozzá csinálni, persze ehhez az is kell, hogy a gyerek befogadó legyen arra meg nincs idő, hogy kivárják mindenkinél még kedvet kap hozzá.

2016. ápr. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!