Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs annak hírértéke,...

Miért nincs annak hírértéke, hogy a székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium többmilliárdos új épületet kaphat?

Figyelt kérdés

Csak két regionális hírportál adta le a hírt, hogy a székesfehérvári Vasvári Pál Gimnáziumnak többmilliárdos új épülete lehet évek múlva:

[link]

[link]


Érdekelne, hogy az országos média számára ez miért nem rendelkezik hírértékkel? Bezzeg a rothadó, büdös iskolai budikra kapásból ráharapnak a firkászok... :-/ ( [link] ) Ha meg valamit építenének ebben az országban, akkor annak szinte semmi hírértéke az országos sajtóban, kivéve, ha híres-hírhedt politikusok szomszédságában történik fejlesztés. :-/



2016. ápr. 16. 00:41
1 2
 1/11 anonim válasza:
72%
A környékbelieken kívül kit érdekel egy középiskolai beruházás? Nem gyakori, de annyira nem is ritkák az ilyen beruházások, különben egy idő után minden összedőlne. Egy pár milliárdos szennyvíztelep fejlesztést se fognak bemondani az országos csatornán, nincs hírértéke + van más hír, mindent nem lehet mindenhol bemondani, megírni.
2016. ápr. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek az elsővel. De egy terv, ami talán 3 év múlva valósul csak meg, miért lenne hír?
2016. ápr. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mint már fentebb leírtam: Azért lenne hír, mert a tarnazsadányi iskola vizesblokkja is hír. Ezért.
2016. ápr. 16. 11:26
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem beszélve arról, hogy miért kellene környékbelinek lenni ahhoz, hogy érdekeljen egy hír? Én szívesen olvasok ilyen jellegű híreket az ország másik végéből is. Nem értelek titeket.
2016. ápr. 16. 11:27
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyébként:


A 6212-es út felújítása is csak tervben van (legalább 8 éve!), mégis cikkek jelennek meg erről a jelentéktelen összekötő út felújításáról az országos médiában. Mi ehhez képest egy többmilliárdos iskolaépítés, aminek előzménye már létező dolog (a vasútállomás átépítése)?

2016. ápr. 16. 11:37
 6/11 anonim válasza:
53%

A tarnazsadányi iskola vizesblokkja azért hír, mert lehet csámcsogni rajta, mint a celebeken, egyébként mindenki leszarja, kivéve az oda járókat, bár a képek alapján ők is.


A 6212 út felújítása a Velencei tó megközelíthetőségének javítását célzó program része, mely országosan is jelentős turisztikai övezet.


Amúgy olvasgass nyugodtan az ország másik felében történő kerítésjavításokról, meg nyílászáró-korszerűsítésekről, semmi gond.


De látom te személyes sértésnek veszed, hogy nem cikkeznek a kutyát nem érdeklő iskoládról, hát lobbizzál miatta, nyomulj az országos hírportálokon. Sok sikert!

2016. ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ne érts félre, ez nem az én iskolám. :-) Én soha nem jártam a Vasvári Pál Gimnáziumban. ;-)


Egyébként:

Én meg ahogy elnézem, Te pedig azt érzed személyes sérelemnek, hogy a Vasvári Pál Gimnáziumot az országos hírekben akarom látni.

2016. ápr. 20. 17:36
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyébként nem kerítésjavítgatásokról és nyílászáró-korszerűsítésekről olvasok szívesen, hanem fontos fejlesztésekről és építésekről. Például teljesen új községház felépítése, műemlékek teljes körű felújítása (amikben nem csak holmi kerítésjavítások és nyílászárócserék vannak). Ne keverd az apró-csetlő dolgokat a komoly, építőjellegű dolgokkal.


Amúgy meg épp Te hoztad fel azt, hogy a Vasvári Pál Gimnázium új épülete még messzi terv. Erre hoztam fel példának a 6212-es út felújítását, amelyet nagyon régen terveznek, nyolc évvel ezelőtti dokumentumokban is szerepel a felújítása.


A Vasvári Pál Gimnázium új épülete is van olyan térségileg jelentős és fontos, mint a 6212-es út felújítása. Csúcs-modern gimnáziumi campus Magyarországon. A Vasváriba sok száz diák jár most is. A Vasvári továbbá topiskola (persze nem az élbolyban van, de akkor is egész jó gimnázium, szó mi szó).

2016. ápr. 20. 17:50
 9/11 anonim ***** válasza:
A magyarázat viszonylag egyszerű: Igénytelen a média. Amit manapság a média művel, egyenesen fölháborító.
2016. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egyébként a 6212-es út fontosságáról megjegyezendő, hogy a 444 újságíróinak nem világos miért újítják fel azt a "nem túl sűrűn használt" utat. :D


[link]

2016. máj. 15. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!