Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

5 hónap alatt emelt biológia érettségire (90%), magántanár nélkül, jó könyvekből fel lehet készülni?

Kérlek benneteket hogy saját tapasztalat alapján részletes, kielégítő válaszokkal szolgáljatok. Ha már valamit írtok.

Keress kérdéseket hasonló témákban: biológia, kémia

2016. ápr. 17. 10:45  Privát üzenet  

A válaszok
Szerintem igen, de szinte minden nap kell foglalkoznod vele. Én emeltre októberben kezdtem el készülni, minden hétvégén feladatokat oldottam, meg néha hét közben is. Szerintem nagyon módszerfüggő. Én a korábbi vizsgasorok többszöri végigoldását ajánlom, azokból sokat lehet tanulni.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2016. ápr. 17. 10:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Munka mellett szeretném, sajnos nem tudok egész nap az asztal elött ülni.

# 2/6Időpont 2016. ápr. 17. 10:54 Privát üzenet

Elég, de muszáj minden nap foglalkoznod vele! (Nem azt mondom, hogy egész nap, de pár órát rá kell szánnod.)

Készíts egy jó időbeosztást:

- legyen idő tesztekre (nálam az utolsó 2,5 hét)

- legyen idő ismétlésre (nálam egy hónap, de 2 tárgyra)

- legyenek benne üres napok (min. heti 1), amikor vagy be tudod pótolni a váratlan események miatti elmaradásod vagy ismételhetsz vagy pihenhetsz

Hogy hány % lesz, azt nem tudom:S, de egészen optimista vagyok: októberben kezdtem, félállás mellett, és kémiára is készültem mellette.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2016. ápr. 17. 11:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ez év májusira készültél? Hány százalékot értél el a tárgyakból?

# 4/6Időpont 2016. ápr. 17. 11:12 Privát üzenet
én októberire készülök. Igyekszem minden nap foglalkozni vele. Egy 22 hónapos kislány mellett tanulok, sajnos nem egyszerű, de nem is lehetetlen. Ha gondolod látogass el hozzánk a "biológia érettségizők csoportja" facebook csoportunkba, itt van néhány hasznos segítség, sikeres felkészülést kívánok!

A válaszíró 98%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2016. ápr. 18. 08:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bennt vagyok nemrég vett fel az admin.

# 6/6Időpont 2016. ápr. 18. 18:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Emelt biológia és emelt kémia érettségire fel lehet készülni májusig magántanár segítségével, ha a biosznak 80% körül, a kémiának pedig 50% körül kellene lennie? Valamennyi alappal már rendelkezem.
Boológia emelt, megcsinálható?
Hogyan tudok otthon felkészülni az emelt szintű biológia érettségire?
Magántanár vagy érettségi előkészítő?
Tudtok ajánlani Székesfehérváron biológia magántanárt?
Biológia magántanár Zala megyében?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!