Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szülő miért jajong amikor...

Egy szülő miért jajong amikor kirúgják a gyerekét a hiányzások miatt mikor előtte ezerszer jelezték neki ez lesz a vége de ő szart az egészre? Most meg sipítozik? Milyen alapon?

Figyelt kérdés

Gyerek beiratkozik hónapokig meg se jelenik egyszer se. Ezer telefon meg postai felszólítás megy neki arról hogy ne hiányozzon ennyit és persze amit hiányzott arról igazolás.

A szülő szarik az egészbe bele, telefont hol felveszi hol nem, postai levelet ahogy van leszarja, szülőire nem jön stb.

Igazolás egy darab se.

Majd eljön az utolsó lépcső: értesíti az iskola hogy a nem tanköteles korú gyerekének tanulói jogviszonyát az Nkt ilyen és ilyen paragrafusa alapján 500-600 stb iglan órával megszünteti.

Röviden: ki van rúgva.

Másnap betódul a "kis család" (de nem ám csak a szülő hanem kismillió rokon-azok mit keresnek ott...). És sipítoznak őrjöngenek. Hogy akkor ez most mi?

Miért nem tud olvasni? Mi lenne? Kirúgás. Le van írva. Mit nem ért.

De az ő gyereke beteg. Nagyon. Halálos beteg. Igazolás van? Hát az úgy volt tecciktudni....

Hát nincs. De lesz! persze....


Szóval megy a szar kamu.

És de érdekes!!! Hónapokon át le se szarták az iskolát telefon levél szülői mindenre szartak de most hogy kirúgták most be tudtak jönni egy nap alatt!


Ez a csomó retek mit képzel magáról? És mennyi és mennyi adminisztráció ezekért a retkekért, meg telefon meg levél stb. és a végén még meg is verik a tanárt mert ki merte rúgni a kis purdéjukat!

Azt hogy jogszabály is van ezeknek magyarázhatod. Apuka épp nincs ott az épp a hűvösön... meg ilyenek....


2016. ápr. 25. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon primitív ember vagy. Komolyan mondom. Ezt így idehányni... remélem, nem a tanár vagy, csak egy másik bunkó szülő.
2016. ápr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Homályosíts fel mi ebben a bunkóság és primitívség hm?

Mi a bunkóság abban hogy leírom egy dakota család iskolába íratja a gyerekét hogy legyen tanulói jogviszony igazolás és kapja a családit meg az önkomrányzattól az ilyen olyan kedvezményt miközben a gyerek egy napot se volt benn?

És ezt leírom-mi ebben a bunkóság?

És ne reménykedj hogy nem tanár vagyok, mert az vagyok. Hálistennke ez a retek nem hozzám "járt" így nem én kínlódtam vele.

2016. ápr. 25. 14:17
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Egy gyereket "retek"-nek hívtál. Ennyi elég lenne nekem, ha igazgatód lennék, hogy kivágjalak, mint macskát szarni. Az, hogy a szülei is használják, az ő felelősségük. A te primitív viselkedésed pedig a tiéd. Nem levelezni kell a szülőkkel, ha igazán segíteni akarsz. De nyilvánvalóan nem akarsz, akkor igazi tanár lennél, nem egy bunkó. N32
2016. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az iskola megfelelő módon értesítte a szülőket a gyerek hiányzásairól akkor a suli jogosan rúgta ki. Így a szülőtől megvonják a családi pótlékot. Biztosan ezért rágtak be a szülők. Remélem a csp-t végleg megvonják! Aki nem járatja a gyerekét suliba az ne kapjon pénzt! Na most jöhet a lepontozás.
2016. ápr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem értem ha ennyire nem vagy képben mi a francnak szólsz bele.


1. Az igazgatóm nem munkáltató. Az a klik = az igazgatóm nem rúghat ki.


2. Nem levelezni kell? Baromkám, ez JOGSZABÁLYBAN előírt kötelezettsége az iskolának.

Adott iglan óra levél a szülőnek, még több levél a szülőnek + a jegyzőnek, még több levél a jegyzőnek, majd jön a kirúgás melyet KETTŐ igazolható módon feladott (ajánlott) levél meg kell előzzön. Így is volt.

Akkor mi a szarról beszélsz? Nem levelezgetni kell? De. Jogszabályt el kéne olvasni!

2016. ápr. 25. 14:45
 6/10 A kérdező kommentje:

Ja és igen ahogy írták: dehogy a gyerekről szól ez az egész!

Ezeknek a retkeknek egy dolog számít: hogy kapják a családit. Ezért íratják be a gyereket.

És ahogy írták is (koszönöm) a kirúgás abszolút jogszerű volt és TÖBB HÓNAPOS hiábavaló kommunikációs kísérlet előzte meg, melyre SZART A SZÜLŐ!!!


És még azt is leírom, hogy tanév végéig még kb 30 diákra kerül a sor, akik teljesen hasonló cipőben járnak.

2016. ápr. 25. 14:47
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

1. a kirúgás jogos

2. attól még egy bunkó vagy, lehet lepontozni.

2016. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én maximálisan egyetértek veled, a leírtak alapján ez "nem is lehet" kérdés. Szerintem ne idegeskedj a fentiek miatt, az embereket ugyanis nem lehet megváltoztatni/saját képünkre formázni. Az a társadalmi réteg ebben az ideológiában nőtt fel, már generációkra visszatekintve (pénztelenség, hazudozás, munkakerülés és korlátozott gondolkozási képesség). Én azt látom, hogy a világ az emberek/embercsoportok különbözőségével van egyensúlyba és sajnos ezen nem tudunk változtatni.
2016. ápr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én olyannyira nem idegeskedek ezen hogy örömmel és előre röhögve várom majd a májust amikor kb 30 tanuló fog távozni totál hasonló okból és körülmények közt.


és azt hiszed most hogy már valakit kirúgtak a hiányzás miatt a többi észbe kap? Dehogy kap. Ahhoz agy is kéne.

2016. ápr. 26. 08:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy biztos: Te nem a legintelligensebb tanárok közül tévedtél erre az oldalra. Az utolsó hozzászólóval teljesen egyetértek.
2016. máj. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!