Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számvitel mester - Corvinus...

Számvitel mester - Corvinus vagy BGE PSZK?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most fogok vegezni a BGFen (BGE...) penzugy es szamvitel alapszakon.

Szeretnek tovabbtanulni, habar azt latom, h ezzel a szakkal nem sokan tanulnak tovabb, mert igy is eleg jo munkakat kapnak.

Szamvitelre szeretnek menni mindenkeppen.


Corvinus azert vonzana, mert azt hallottam, hogy jo dolog, ha az ember nem ugyanazon az egyetemeken vegzi a Bsc-t es az Msc-t, valamivel biztos masabb, erdekelne hogy ott milyen lehet.


Azonban ugy tudom, hogy a szamvitel a Pszfen a legerosebb, a Corvinus inkabb a penzugyben. En nem is csalodtam eddig sem a BGF-ben, a szamvitel tanszek a legjobb, semmi rosszat nem tudok mondani rajuk, es en is erzem, hogy eros kepzest kaptunk.

Ugy tudom, hogy a mesterkepzes szamvitelen itt a legerosebb az orszagban. (Es akkor miert mennek a Corvinusra?...:( )


Van aki ezt meg tudja cafolni?


Minden valaszra kivancsi vagyok!


Nagyon koszonom



2016. máj. 7. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem eléggé azt jött le, hogy inkább a BGE felé húz a szíved, szóval szerintem inkább akkor maradj ott. :)


Nem feltétlen jó, ha máshol végzed az Msc-t, mert lehet hogy akkor a Corvinuson még plusz tárgyakat kéne felvenned mint "felzárkóztató", míg a BGE mesterszaka az ottani alapszakra épül, úgyhogy nem kell külön más tárgyakat felvenned csak mintha simán folytatnád tovább a dolgokat. Régen mielőtt külön szedték Bsc és Msc-re akkor is az 5 évet egy helyen húzták le, nem volt ebből semmilyen hátrány.


Én PSz alapszakot végeztem BCEn, de elég erős volt a számviteles képzése. Nem tudom milyen a mesterképzése vagy mennyivel másabban tanítja a BGE, nm tanultam ott, nincs összehasonlítási alapom, de szerintem inkább maradj a BGEn ha eddig jó tapasztalataid vannak és elég erősnek érzed az ott kapott képzést.

2016. máj. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4%

Ha számvitel mesterről van szó, akkor én a BME-t választanám.


[link]



De ha csak a Corvinus és a BGE jöhet szóba, akkor Corvinus.

2016. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Számvitel területen hanyagold a BME-t! :)

Pénzügyben Corvinus a legerősebb, számvitelben BGF. A neve miatt mennek a Corvinusra. Számviteli képzésben a BGF az ország legerősebbje, viszont ezt talán a Corvinus neve ellensúlyozni tudja. Pénzügyben meg a Corvinus alapból erősebb.

2016. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én most felvételiztem mesterre BGE számvitelre, itt végeztem el az alapszakot is


a BME-t messziről kerüld, mert bár nagyon csábítóan hangzik, amit kínálnak, ők inkább az elméletre építenek

a Corvinus nekem azért nem jött be, mert ott csak nappali képzést hirdettek meg, az meg szerintem a mai világban luxus, hogy valaki 26 éves koráig ne legyen normális keresete, normális bejelentett munkahelye

plusz, eddig BMN-n végzett egyénnel még nem is találkoztam ebben a szakmában

ami még a BGE mellett szól, a cégek nagyon szeretik ezt a diplomát, sorra kapom az állásajánlatokat január óta, pedig már fél éve nem keresek munkát (egy hónap alatt munkát kaptam egy jó helyen jó fizetésért, ahol rengeteg lehetőség van a fejlődésre)

azt meg túlzásnak tartom, hogy nem lehet, egy rossz szó sem a számvitel tanszékre :D tavaly őszi fél évben teljesen meg voltak zakkanva, az volt az első fél év, amikor a pénzügy tanszék normálisabb volt :D

2016. aug. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!