Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Egyetem gyógyszerészet...

Szegedi Egyetem gyógyszerészet? Aki oda jár, mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés

2016. máj. 7. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Én most fejezem be az első évemet, eddig csak pozitívan tudok nyilatkozni.

Maga a város nagyon hallgatóbarát, ha a tanulmányaidat az állam finanszírozza, akkor különböző kedvezményekre vagy jogosult (szociális támogatás, kollégium, ingyen bérlet).

A gyógyszerészképzés Szegeden igen kiemelkedő. Maga az oktatás nagyon gyakorlatias, szinte mindent megtanulunk a gyakorlatok során, ergo nem csak elméletben kell tudni a szakma mikéntjét, hanem alkalmazni is tudni kell (így talán még a tudás elsajátítása is könnyebb).

Az oktatók korrektek, van 1-2, akiről nem sok jót hallani, de ez kibírható, úgy vélem.

A hallgatótársaktól, főleg a felsőévesektől rengeteg segítséget kap az ember, gondolok itt tananyagra, kidolgozott tételekre, lefotózott dolgozatokra a korábbi évekből, tanácsok a tanulmányokat illetően stb.

A gyógyszerészhallgatók számára létesítettek egy kari kollégiumot, a Semmelweis Ignác Kollégiumot. Csak ajánlani tudom, mert főként ez ad lehetőséget a felsőévesekkel való megismerkedéshez, így tananyagszerzéshez, továbbá az sem hátrányos, hogy minden fontos épületet 3 perc gyaloglással meg lehet közelíteni.

A szociális életet illetően sincs hiány, hiszen a kari Hallgatói Önkormányzat is remek munkát végez, szervezésükben minden évben megrendezésre kerül a gólyatábor, a gólyabogrács, a Patikus Táncest és a Medikus Kupa, valamint szinte heti rendszerességgel van kari buli a JATE Klubban.


Ha érdekel, hogy milyen sorrendiségben tanuljuk a kémia különböző ágait, akkor megtekintheted a Tanévkönyvben a 24. oldaltól. Egyébként itt is sok hasznos információt találsz a tanulmányokat illetően.

[link]

2016. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszodat, és a linket is!!! 😊😊
2016. máj. 8. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!