Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezért vonhatnak le pontot a...

Ezért vonhatnak le pontot a matek érettségiben?

Figyelt kérdés
Az egyik feladatban az volt a végeredmény hogy 31,42 mm. Viszont úgy emlékszem, hogy én 31,4 -et írtam... Ezért vonhatnak le pontot? Csak mert a matek tanárom sokszor elmondta, hogy 4 tizedesjegyre kell kerekíteni.
2016. máj. 14. 21:36
 1/9 A kérdező kommentje:
illetve, ha a mértékegységet is lehagytam akkor sem fogadható el?
2016. máj. 14. 21:40
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
A kerekítés, ha a feladat nem írt elő semmit, nem pontvesztés. A mértékegység elhagyása viszont az.
2016. máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Megoldókulcs barátom. Oda van írva a megoldókulcsban, hogy mennyi tizedesjegyig kell kerekíteni. Ha az van hogy 31,42 és csak ez a jó megoldás, vagyis 2 tizedesjegy, akkor tanár fogja eldönteni. Ha jó arc és kedvel téged akkor megadja, ha nem, akkor szívás.
2016. máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Az előttem szóló hülyeséget írt; csak akkor fontos, hogy hány tizedesjegyre kerekítesz, hogyha az külön fel van tüntetve, egyébként 18576914 tizedesjegyre is kerekíthetsz, ha nagyon akarsz (de értelemszerűen nem éri meg).
2016. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Mond már meg hogy hol írtam hülyeséget. Emelt matekoztam, tisztában vagyok a javítókulccsal
2016. máj. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Az első oldalon leírják, hogy a választ 2 tizedesjegyig kell kerekíteni, ahol a feladat mást nem kér, úgyhogy levonhatnak ezért pontot.
2016. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha emelt matekoztál volna, akkor tudnád, hogy abból, hogy valaki emelt matekozik, nem következik, hogy tisztában van a megoldókulccsal... logika...
2016. máj. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt mondjad hogy hol írtam én tévedést. Mert eddig csak üres szavakat mondogatsz.

Másrészt meg kb. ugyan azt írtad mint én. Logika megvan melyik oldalon nincs meg ;)

2016. máj. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És hogy válaszoljak is, igen, abból hogy valaki emelt matekozik, tisztában van a megoldókulccsal, mert ugyebár tudnia kell az embernek, hogy miket is pontoznak, hogy pontoznak és hol kérnek általában szöveges választ, stb.. Logic, right? Ebből is látszik, hogy te neked közöd nincs hozzá.
2016. máj. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!