Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem megyek el a szóbeli...

Ha nem megyek el a szóbeli érettségire, kirúghatnak az iskolából?

Figyelt kérdés
Előrehozott érettségit tettem, de nem szeretnék belőle elmenni szóbelizni. A szóbeli június 15, az utolsó tanítási nap után lesz, az évvégi jegyek lezárása után. Ha nem megyek el szóbelire, akkor következő tanévre lehet hogy kirúgnak? Mi a legrosszabb és a legkedvezőbb eset, ami történhet?
2016. máj. 16. 00:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem rúgnak ki, szimplán megbuksz azon az érettségin.
2016. máj. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 TappancsMancs ***** válasza:
49%
Az életben a megbukásnál is rosszabb ez a hozzáállás: "nem szeretnék". Én előbb ezen gondolkodnék el.
2016. máj. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jézus Mária, hogy az istenbe rúgnának ki azért, mert nem mész el érettségizni!? Az érettségi a te magánügyed! Szerinted kötelező, és bűnt követ el, aki nem tesz érettségit?? Ne gondold már ennyire kiszolgáltatottnak a diákokat! Legrosszabb eset: semmi. Legkedvezőbb eset: semmi. (Mégis milyen kedvező esetre számítottál?)
2016. máj. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

szólj be a tanároknak azért, hogy ne várjanak nem fogsz jönni és ennyi


az érettségin megbuksz és őszre újra megpróbálhatod a javítót tiszta lappal


anno bevett gyakorlat volt nálunk is az ilyesmi

2016. máj. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Ősszel nem próbálhatja meg a javítót, csak a rendes érettségi időszakban. Ez úgy van kitalálva, hogy ne lehessen összevissza szórakozni az érettségivel: "hun megbuktatjuk magunkat, hun kedvünk van elmenni".
2016. máj. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem, de meglesz a véleményük rólad.
2016. máj. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem mész el? Legalább próbáld meg. Vagy jövőre újra akarod tenni az érettségit, mert rosszul sikerült az írásbeli? A barátnőm megbuktatta magát szóbelin, majd következő évben újratette az érettségit, nem rúgták ki, de a tanárok kicsit lesokkolódtak, amikor meg sem próbálta a szóbelit.
2016. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem jó tanács, sőt kifejezetten ROSSZ tanács az, hogy mindenképpen tegye le a szóbelit. Ezen ugyanis csak emelt szinten javíthat, ha tud, különben ez a jegy fog bekerülni az érettségi bizonyítványába. Mondjuk egy kettes vagy hármas. Ahelyett, hogy jövőre felkészülne, és akár ötös is lehetne az érettségi jegye. Akár a továbbtanulását is befolyásolhatja. Hogy mit gondolnak a tanárok, az senkit nem érdekel.
2016. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
#8: teljesen igaz, csak nem értem, mit arcoskodni valaki előrehozott érettségivel, ha aztán meg se tudja csinálni...
2016. máj. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9 nem arcoskodni akarok, hogy hű én már letettem, bár ezt valószínűleg nem fogod elhinni, de ötösre írtam meg, csupán a százalékkal nem vagyok elégedett. vannak pl olyan szakok, ahova bekerülni min(!) 465 pont felett lehet. eléggé kell osztani szorozni, hogy meg legyen ennyi pont (valószínűleg ez neked simán meglenne, talán ezért nem érted meg a problémám), és a nyelv az egyik felvételi tárgy :/

és annyira nem érdekel a tanárom véleménye. tudomásul veszem, hogy jövőre is kell járnom az óráira, hiába osztályozóztam le belőle és tanulnom kell rájuk.

ha jövőre érettségizem le belőle, az már javító vagy pótló érettségi? milyen fajta érettségire kell jelentkezzem akkor?

2016. máj. 16. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!