Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi palyat elhagyni gaz?

Jogi palyat elhagyni gaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jogra jarok, es mar 4. Eves vagyok de meg mindig nem szerettem meg. Azt erzem hogy elfecsereltem az eletembol 4 evet, es nem jo helyen vagyok. Mas szakra kellett volna mennem, de szuleim valahogy rabeszeltek a jogra. Van ami tetszik benne, de a tobbsege nem. Ha elvegzem az egyetemet, akkor gaz lesz ha beadom az oneletrajzom nem csak jogi munkakra? Nem fogjak megkerdezni miert jovok ide ezzel? Felvesznek majd egyaltalan mashova? Pl egy adotanacsado ceghez, vagy mas olyan allasra ahol kevesbe kell a jog, es mondjuk human eroforras, vagy nemzetkozi tanulmanyok?


Teljesen tanacstalan vagyok.


2016. máj. 27. 01:44
 1/6 anonim ***** válasza:
No offense, de sosem értettem az ilyen embereket. Legtöbbünknek nem könnyű a helyzete, legyen az családi, anyagi, de a végén egy dolog számít, hogy ez a TE életed. Ne mások elvárásai szerint élj, mert az tényleg egy elpazarolt élet. Azt csináld, amit szeretsz, ne hagyjanak mások rábeszélni, hagyd ott a rákba, ha a hátad közepére se kívánod és keress valamit, amit szeretnél. Én nagyon nagyon sok ideig nem tudtam, hogy mit akarok kezdeni magammal, amint rájöttem, sokkal jobb lett minden. Fel a fejjel!
2016. máj. 27. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne hagyd ott. Ha már 4 évet elvégeztél a 6-ból ,akkor már megvan a 2/3-a. Ha most otthagyod ,akkor lesz ez a 4 év időpocsékolás. Inkább végezd el és ha még mindig nem tetszik,akkor ne dolgozz benne. De akkor is lesz legalább egy egyetemi diplomád,ami csak jól mutat egy önéletrajzban.
2016. máj. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

4. év végén már tényleg kár lenne abbahagyni.

Nem lenne gáz, ha máshová jelentkeznél, a jog sok helyre jó. Az sem lenne gáz, ha később tanulnál valami mást is - feltéve, hogy tudod, mi az, ami tényleg érdekel (mert az nem derült ki, hogy van-e B terv, vagy csak azt érzed, hogy a jog nem a te világod.)

2016. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nem lenne gáz, ha máshová jelentkeznél, a jog sok helyre jó."


Feltéve ha érdekli az embert, szereti amit csinál, és tisztában is van azzal amit tanult.

De igazából már én sem hagynám abba 4. éven, még 2.-ban talán oké lett volna. Igazából fogalmam sincs mit csinálnék a helyedben, de azért nem a világ vége. De mondjuk jobb lenne a helyzet, ha mondjuk mittudomén már rájöttél volna, hogy a jog nem neked való, de kiderült hogy hatalmas tehetséged van a virágkötéshez (most mondtam valamit) és akkor elmész virágkötőnek:D Szóval az első az lenne, hogy akkor legalább fordíts arra időt, hogy megtaláld mi az amiben tudsz teljesíteni és nem is undorodsz tőle.

2016. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hülye lennél otthagyni.

És már miért ne mehetnél el nem jogi területre? Nagyon sokan dolgoznak jogi diplomával nem jogi munkakörben.

Közigazgatásba, rendőrséghez, NAV-hoz is lehet menni vele változatos munkakörökbe, ahol még előny is.


...az a te bajod, hogy nem próbáltál munkát keresni sima érettségivel. Na, AKKOR megtudnád, hogy mi van odakint, és milyen munkákat ajánlgatnak neked úgy, mennyi fizetésért.

2016. máj. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor menne el az eszed,ha otthagynád ezeket az ezeket sosem kapod vissza,ha nem fejezed be.
2016. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!