Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha már a Neptunban be van...

Ha már a Neptunban be van írva a jegy, viszont jelentkeztem vizsgára, de nem megyek el, mi fog számítani utolsó alkalom vs. Neptunba beírt jegy?

Figyelt kérdés
Vagy ez tanárfüggő? Megteheti, hogy megbuktat, mert nem jelentem meg?

2016. máj. 28. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a tanulmányi és vizsgaszabályzatot. Nálunk ez úgy van, hogy amint jelentkezel egy új vizsgára, azzal a korábban megszerzett jegyedet "törölteted", vagyis ha nem mész el vizsgázni, akkor jelenleg bukásra állsz a tárgyból.
2016. máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy van, hogy az új vizsga törli a régi jegyét.
2016. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem teheti meg, hogy megbuktat. Ha nem vagy ott, nem tud értékelni, vagyis semmilyen jegyed nem lesz arra vizsgára. Esetleg lehetnek szankciók, amiért igazolatlanul távolmaradtál egy vizsgáról (pl. pénzbüntetés, és/vagy abban a félévben annyival kevesebbszer vizsgázhatsz).

Nem hallottam még olyan helyről, ahol egy újabb vizsgajelentkezés törli a régi érdemjegyet a tárgyból, mindenesetre fentebb azt mondják, van ilyen. Érdemes megnézni a TVSZ-t, vagy HKR-t, abban mit írnak erről.

2016. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk, aki nem megy el vizsgázni, az automatikusan elégtelent kap. Utolsó jegy az érvényes.
2016. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!