Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezért megéri fellebbezni?...

Ezért megéri fellebbezni? (BIOSZ EMELT írásbeli)

Figyelt kérdés

nincs biosz tanárom,akivel konzultálhatnék,hozzáértők véleményét/tanácsát szívesen fogadom...


[link]


Csak ezért az egy pontért fellebbezzek vagy felesleges időpocsékolás?


Megoldókulcs:

"az első élőlényeket / az első sejtet / az élet eredetét / közös őst

Bármely, a közös eredetre vonatkozó megfogalmazás elfogadható"



#biológia #jívtókuklcs
2016. máj. 31. 10:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Csak az adott feladatot vizsgálnák fölül vagy az egész dolgozatot?
2016. máj. 31. 10:27
 2/14 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztatnék 1 pontért,aztán meg máshol levonnak kettőt. De te tudod!
2016. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egy másik feladatban? Ebben a feladatban nincs másik hibám
2016. máj. 31. 11:00
 4/14 anonim ***** válasza:
szerintem nem éri meg, az egész feladatsort átnézik és lehet hogy találnak olyan pontot amit meg se kellett volna adjanak:/
2016. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha fellebbezel, két dolgot kell tudni, amit ha hiszed, ha nem, tényleg így vannak:

1 - egyáltalán nem biztos, hogy megkapod érte a pontot.

2 - plusz munkát adsz egy tanárnak, és bármennyire is a diákok érdekeit nézik, azért biztos b.assza a csőrüket, ha újra átnézeted velük az egészet, lehet, hogy találnak még pontatlanságot.

Én nem adnék erre pontot, mert az első élő ANYAGOT nem anyagnak szokás nevezni (természetesen nem rossz, de tudod, aki kötekedni akar, kötekedni fog, a tanár simán mondhatja ezt, hogy nem pontos), másrészt ez nem utal arra, hogy ebből differenciálódott ki a többi élőlény, ami a kérdés lényege lenne. A helyedben nem tenném. Egyébként hogy sikerült?

2016. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem hogy le akarsz beszélni róla,de ez is annyira helyes,mintha sejtet írtam volna pl.(amit azért nem tettem mert nem biztos hogy sejtes felépítésű volt az első élő anyagi rendszer). Az élő anyag szerintem helyes,rákerestem ezzel foglalkozo szakirodalomra és ott is használják pont így.
2016. máj. 31. 12:38
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem lebeszélni akarlak, tanácsot adni, hogy én ezt tenném. :) De akkor próbáld meg, csak mondom még egyszer: ha esetleg átsiklottak egy hiba felett, most nem fognak.
2016. máj. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is voltam ma betekintésen: egyetlen pontért fellebbeztem én is. Amíg ott voltam (kb. 50 perc) többször is kihangsúlyozták, hogy csak az adott feladatrészt nézik meg újra, NEM az egész dolgozatot, de még csak nem is az egész dolgozatot. (Külön is rákérdeztem.)

Szóval én megfellebbeztem az az egy pontot. (Bár nem sokat oszt vagy szoroz, de a javító tanár is adott rá először pontot, aztán áthúzta, és az a feladatész 0 pontos lett, így gondoltam, nincs vesztenivalóm.)

Én megfellebbezném, de nyilván számít, hogy fogalmazol.)

2016. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: azért nem nyugtatott meg, amiket írtatok, így rákérdeztem a dologra a Kormányhivatalban. Állítólag a mai napon válaszolnak.
2016. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát, remélem igazad van utolsó, én épp nem fellebbeztem, de nekem anno azt mondták, hogy kötelezően át kell nézniük az egészet, akárhány pontra fellebbezel, mert ez azt jelenti, hogy valami felett átsiklottak. De szakembert kéne megkérdezni, ne legyen igazam.
2016. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!