Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha magyarországi egyetemre...

Ha magyarországi egyetemre jelentkezek, és az utolsó évi bizonyítványom nem tartalmaz történelem érdemjegyet, valamint érettségim sincs belőle, akkor a tanulmányi pontok nálam nem számítanak semmit?

Figyelt kérdés
magyar egyetemek, pontszámítás

2016. máj. 31. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs töriből jegyed se érettségid nem tudsz jelentkezni. Tudtam nincs olyan diszlexia vagy egyéb ami miatt felmenthetnek töriből, így kötelező leérettségizned belőle hogy teljes legyen az érettségi és tudj felvételizni.
2016. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De az érettségi duplázást még alkalmazhatom, ha teszek magyar érettségit azokból, amit az egyetem követel, ugye?

De a tanulmányi potoknak nincs jelentősege

2016. máj. 31. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha nincs meg belőle a jegyed és az érettségi nem fogadják el sehogy a jelentkezést. Csak teljes érettségit fogadnak el, a 4 kötelező, amiben benne van a töri + a választott. Ha ez nincs meg érvénytelen a jelentkezés.
2016. máj. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
33%

Abban 100%-ig biztos vagyok, hogy ahhoz, hogy Magyarországon tanulj tovább, nincs szükséged történelem érettségihez - amennyiben nem külön követelmény a szakon, amit választottál. A tanulmányi pontoknál pedig az utolsó 2 évet nézik, amikor még tanultad:


Középiskolai eredmények (maximum 100 pont)


Az alábbi öt tantárgy utolsó két tanult évfolyam év végi osztályzatainak összege:


magyar nyelv és irodalom (évenként a 2 osztályzat átlaga),

történelem,

matematika,

legalább két évig tanult választott idegen nyelv (vagy nemzetiségi nyelv és irodalom ),

egy legalább két évig tanult választott természettudományos tantárgy vagy két, legalább egy évig tanult, választott természettudományos tantárgy. Természettudományos tantárgyak: fizika, kémia, biológia, földrajz (földünk és környezetünk), természettudomány.


Az így kapott eredmény kétszerese jelenti a tanulmányi pontok legfeljebb 100 pontot képező részét.

2016. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Melyik szakra szeretnél menni?
2016. jún. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül attól hogy a szakon kérik-e a törit vagy hogy egyáltalán mikor felsorolják mikből lehet választani és nincs ott a töri akkor is kell belőle érettségi. A teljes magyar érettségi követelménye 4 kötelező tárgy: magyar, matek (ebből az egyből lehet felmentés diszkalkulia miatt), töri, nyelv+szabadon választott. Ha ezek nincsenek meg a többi érettségi se számít be, nem teljes értékű. Ha nincs meg az 5 tárgy nem érvényes még az érettségi. Most az hogy az utolsó két évet nézik akármi, tök mindegy. Ha csak 11.-ig lett volna törid a középiskolában, de lenne érettségid oké lenne. Nem az a baj hogy nincs érdemjegy, hanem hogy nincs érettségid. Ez nem olyan hogy oké mérnöknek megyek de nincs magyarból érettségim mert megbuktam, de úgyse kell mert nem követelmény. Így nem érvényes még az érettségi, nem használható továbbtanulásra. És miért nincs amúgy érdemjegyed meg érettségid belőle?
2016. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
A teljes magyar érettségi követelménye valóban ez, viszont nem csak Magyarországon tett érettségivel tanulhat tovább Magyarországon az ember. Szlovákiában például nem kötelező a történelem, sem a matematika érettségi, mégis elfogadják a szlovákiai érettségi bizonyítványt, amennyiben érettségiztél minden, a választott szakhoz szükséges tárgyból. A kérdésből elsőre úgy szűrtem le, hogy a kérdező külhoni magyarként szeretné itt folytatni tanulmányait, bár lehet, tévedtem.
2016. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi, a válaszokat, igen szlovákiai vagyok. Orvosira jelentkeztem, és lesz magyar érettségim biológiából, kémiából emelt szinten. Érettségi bizit kapok Szlovákiában, de más tantárgyakat tartalmaz, mint a magyar érettségi.(töri nincs)

Ezért nekem csak a duplázás lehetséges?

2016. jún. 2. 12:03
 9/9 anonim válasza:
100%
Szerintem számolhatnak a tanulmányi eredményeid alapján is, nem baj, hogy az utolsó évben nem volt törid, iylen esetben az utolsó két év érdemjegyét nézik, amikor még volt. Én feltöltöttem az összes gimis bizonyítványomat, úgy is úgy számolják, ahogy neked a legelőnyösebb.
2016. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!