Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri a BME-n vagy az Óbudai...

Megéri a BME-n vagy az Óbudai Egyetemen műszaki menedzser szakra menni?

Figyelt kérdés

Elrontottam az érettségit, így első helyre ahova szerettem volna nem fognak felvenni. Utolsó helyekre ezt a két egyetemet írtam, de csak azért mert itt alaacsonyabb a pont, és hogy legyen a végén olyan, ami biztos.


Igazából ezek nem tudom, hogy érdekelnének-e, és nem tudom eldönteni, hogy ha a két hely közül valamelyikre felvesznek, akkor valóban menjek-e oda, vagy inkább akkor hagyjam és menjek valami OKJ-ra, és esetleg jövőre próbáljam meg azt amit első helyre írtam.


Nektek mi a véleményetek erről a szakról?


2016. jún. 2. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ez a szak, aki nem teljesen reál oldali szakbarbár, annak érdekesebb, mint a mérnökinfó.
2016. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Igazából ezek nem tudom, hogy érdekelnének-e, és nem tudom eldönteni, hogy ha a két hely közül valamelyikre felvesznek, akkor valóban menjek-e oda"


Ez a mondat mindent elárul. Ha nem érdekel, totál felesleges oda jelentkezni, csak kínlódás lenne az egész. Elhatározás kérdése az egész.

Az Okj hasznos lehet, ha érdekel amit tanulsz.


Miért nem mész valami gazdasági szakra, ha a műszaki ennyire nem érdekel?

Műszakira amúgy felesleges menni azért, mert valaki azt mondja, ha nem vagy elszánt, és nem érdekel az egész, akkor megette a rosseb az egészet...

2016. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
BME-n voltam mérnök szakon, de végül átjelentkeztem műmenedzsmentre. Rájöttem, a sok plusszal nem tudok azonosulni.
2016. júl. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

OE műmen jó cucc, meg jó arra is, ha azt várják csak el otthon/munkahelyen, hogy 'legyen egy papírod'

ezzel nem azt mondom hogy büfé, mert tényleg jó ugródeszka, netto 200 feletti kezdőbér nem álom, de ha csak olyan 'kéne egy diploma' jelleggel mész neki felsőoktatásnak, akkor is egy jó irány a műmen, mert sokrétű; később dolgozhatsz IT, marketing, üzleti, mérnök asszisztensi, stb pozíciókban


BME műment ilyen hozzáállással nem ajánlanám, mert bár ott nem tanultam, de láttam a tantervet, meg a különböző tárgyak tananyagát is, és vannak olyan közlekedésmérnöki tárgyak ott, aminek a minta zh-jával végzett közlek mérnök ismerőseimnek is meggyűlt a baja



szerintem a legjobb az lenne neked ha ennyire bizonytalan vagy, hogy csinálj egy egy éves OKJ-t (csak hogy legyen valamid ha valami rosszul sül el), és jelentkezz újra, hátha azt beszámítják az első helyen megjelölt képzésednél a pontszámba

2016. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!