Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy ennyire megutál...

Normális, hogy ennyire megutáltam, illetve eltávolodtam a zenétől?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja eltört a karom, amit három hete műtöttek, így gyakorolni nem tudtam csak egy kézzel. Igazságtalannak éreztem, hogy csakúgy a semmiért kapjak akár megajánlott ötöst, bár a tanárom nem mondta hanyast akar adni, rá se mertem kérdezni, mert pont a baleset előtt mondta, hogy nem csinálok semmit. Azt hittem hármast adna, így inkább játszottam vizsgán egy balkezes darabot. Persze egy rémálom volt az elmúlt pár hét, sírtam a fájdalmaktól. Majd vizsga után közli, hogy a megajánlott jegy ötös lett volna, de mivel a vizsga nem lett tökéletes, négyest ad. Kiakadtam, mert miért utána közli ezt... maga a helyzet, hogyha nem csináltam másfél hónapig semmit amíg gipszben van a karom, akkor ötöst kapok, de így, hogy gyakoroltam is valamit, négyest. Nagyon rosszul esik, főleg hogy a kérvényt visszautasították, amiben kértem a vizsga figyelmen kívül hagyását. Nagyon megutáltam ezt a szakot, meg a tanárokat egyaránt. Nem tudok ezután egy hangot se leütni a zongorán, mert minek ha semmibe veszik és lenézik és átvágnak....:'(
2016. jún. 3. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Sok gondolat felmerült bennem, ahogy olvastalak. Először is az, hogy teljesen jogosan érzed sértve magad, ez nagyon kegyetlen viselkedés volt a tanárod részéről. A másik pedig az, hogy ez a tanár egy ember. Hogy is hangsúlyozzak: csak EGY ember, nem az egész világ és nem a zene és nem a zongora. Egy ember, aki a viselkedésével csalódást okozott neked és az eredményed becsmérelte, amikor amúgy is a padlón voltál. Gonosz és szerintem kegyetlen húzás volt tőle, de ez az _Ő_ viselkedése, nem a tiéd! Nem a zongoráé és nem a zenéé. Szerintem erősen érző lélek lehetsz, ha fontos számodra a zene, zongora és a gyakorlást is komolyan vetted. Érzékeny vagy, és ezért különösen rosszul esett ez most. De azt, hogy egyetlen ember megfosszon a zene élvezetétől, nem engedheted meg neki! Az, ami a hangszer és közted van (bocsáss meg a megfogalmazásért) egy intim kapcsolat, amit kialakítasz és játszol, az pedig csak a tiéd. Akármilyen is! Ő érezze magát megtisztelve, hogy hallhatja! Teljesítménytől függetlenül! Zenélni hatalmas élmény, és az életed része. Ne engedd, hogy valaki rosszindulatúan elvegye ezt tőled! Pihenj meg, regenerálódj, és keress visszautat a zongorához, mert ami kettőtök között van, az a kettőtök ügye, külsősnek nincs beleszólása!
2016. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!