Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell a tanároknak külön...

Miért kell a tanároknak külön ajándékot venni bizonyos alkalmakra?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyen pedagógus napokra, meg névnap etc. etc.

Meg arra, hogy köszönjük meg a tanároknak a munkájukat, és persze vegyünk nekik ezt meg azt, a diákok, szülők pénzéből.


Miért kellene nekem megköszönnöm azt, hogy a tanár a munkaszerződéséből eredő kötelezettségét teljesíti? Ezért kapja a fizetését, hogy be megy dolgozni. Neki ez a munkája, a péknek meg az, hogy kenyeret süt, senki sem szokott odaállítani a pékhez vagy a cukrászhoz egy ajándékkal/virággal, hogy köszi, amiért megsütöd nap mint nap a kenyeret, megsütöd a sütit. A pék is a pénzért dolgozik...


Értem én, hogy kedves gesztus, de amikor már nem egyedi eset, és pénzt kell költeni rá, akkor nekem nagyon nem tetszik. Van olyan tanár, igaz 1-2, aki tényleg erején felül teljesít, és oktat nagyon jól, inspiráló vele a munka, de akikkel én találkozok tanárok 95%-a nem ilyen.


Az meg pláne nem egy normális érv, hogy ha nem tesszük meg ezt a gesztust, akkor rosszabbul járhat az osztály... no comment, de tényleg, a hatalmi fölényével visszaélni.


2016. jún. 4. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell!

Ha ugy érzed, hogy a tanárodtol (vagy a gyereked a tanáraitol, stb.) csak annyit kaptál ami a munkaszerzödéséböl adodo kötelezettség akkor tényleg ne adj! Ha ennél sokkal többet kaptál akkor nem baj ha megköszönöd.

2016. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Tanár vagyok, és sosem vártam el.


Egyébként érdekes, amit írsz, hogy van 1-2, aki erején felül teljesít. Nekik mivel kedveskedtek önszántatokból?


És még egyszer: szerintem általánosságban is elmondható, hogy nem várjuk el. De azért amit írsz arról, hogy ezért kapjuk a fizetést: azért ha azt az évi két üveg bort és egy doboz csokit összehasonlítod azzal, hogy pl. egy orvos, aki ugyanúgy kap fizetést, naponta mennyi hálapénzt zsebretesz, elég érdekes arányok jönnek ki...

Ami azonban lényeges: azért normális esetben egy diákcsoport és egy tanár között azért nem olyan kapcsolat alakul ki, mint amilyen a pékkel vagy a cukrásszal.

2016. jún. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de így alakult, mert az emberek félnek mindenkitől, akinek valamilyen hatalma van. Sokan a postásnak is jattolnak, hogy ne csak az értesítőt dobja be, hogy nem talált otthon. Boríték az orvosnak, kóstoló a Marikáéknak, akik beajánlhatják a Pistát a gyárba. Virág a tanárnak.
2016. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amilyen ajándékok manapság szoktak lenni - nem üríted ki vele a pénztárcádat. Névnapra nem kell, évvégén meg tanáronként egy 600 forintos bonbon 15 tanárral 30 gyerekkel számolva 300 forintos befizetés. Ennyit talán meg lehet reszkírozni egy év közös munka után.
2016. jún. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2:


Az oktatásban az lenne a normális, ha minden tanár inspirálva, jól oktatna. Az lenne a normális, ha minden tanár olyan lenne, mint az az egy kettő nagyon jó. A munkájukat a legjobban kellene elvégezni, ha már a munka jellege miatt nagy felelősségük van azon, hogy milyen generáció hagyja majd el az iskolapadot.


Ezt az ajándékozást meg kötelezően lenyelendő békának látom, mindenki elvárja, van hogy maga a tanár, vagy annak kollégája jelenti be, no comment.


Annak ellenére, hogy nem várod el:

-"Nekik mivel kedveskedtek önszántatokból?"

-"a azt az évi két üveg bort és egy doboz csokit összehasonlítod azzal, hogy pl."

Nem várod el, de azért mégis elvárod...


Egy hálapénzes korrupt rendszert felhozni példának, és ezt a példát felemlegetve legitimáló érvként felhozni a tanárok ajándékozása mellett eléggé meredek...

Azért mert az orvosok kapnak hálapénzt, abból nem következik semmi. Amúgy sem összehasonlítható a kettő.


Nyilván nem olyan alakul ki, mivel a pékkel ált. nem találkozik az ember, a cukrásszal meg legfeljebb pár perc erejéig...

A tanári munka jellege az, hogy a diák - tanár egymással éveket tölt el, ezért nem meglepő, meg nem csoda, hogy mélyebb kapcsolat alakul ki. Azonban ez nem indokolja az évenkénti többszöri ajándékozást...

2016. jún. 4. 22:49
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Minden munkára igaz, hogy jól kelle végezni, bár azért túlzás, hogy erőn felül.

Csak arra voltam kíváncsi, hogy ha Te személyesen is látod, néhányan sokkal többet tesznek, akkor Ti azt valamivel elismeritek-e? Vagy csak tudomásul veszitek, hogy megfelelt a szintnek, és nem is közlitek vele, hogy ő azért jobb, mint a többi?

Hiába magyarázod bele, akkor sem várom el az ajándékozást. A kedveskedés nem feltétlenül jelent ajándékozást.


A hálapénzzel kapcsolatban csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy hasonló elven működik más területen ugyanez, de az adott ajándék összehasonlíthatatlanul nagy arányban tér el ott. Sőt, senkinek nem jut eszébe tanárnak pénzt ajándékozni. Ergo alapvető különbség van a kettő közt. Szóval csak érdekességként említettem meg, de a Te erre is ugrottál mint kétszínűségem bizonyítéka.


És a tanár-diák kapcsolat jellegével kapcsolataban TOVÁBBRA SEM azt akartam kifejezni, hogy ÉN ELVÁROM az ajándékozást ezért, hanem azt, hogy érthető lehet az, ha valaki ösztönözve érzi magát az ajándékozásra, ellentétben más, munkáját végző emberrel szemben.

2016. jún. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!