Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem bekerülni az Ady...

Van esélyem bekerülni az Ady gimnáziumba?

Figyelt kérdés

7.-es vagyok, és az évvégén becsúszott egy négyes.

Az lenne a kérdésem, hogy így lenne-e esélyem bekerülni Ady emeltfokú németre, -persze nem nyelvből lettem négyes- vagy ne reménykedjek?

Tudom, hogy még ott van a 8. félév is, és, hogy a felvételi fog számítani legfőbbképp, de azt szeretném tudni, hogy ez a jegy mennyire befolyásolja a döntést?

Válaszokat köszönöm!



2016. jún. 6. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze.😅
2016. jún. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze :D

Az Adyba 4,00 felett lehet bekerülni, volt, hogy 4,5 alatt is bekerültek emberek. Bár egyre erősebb a mezőny, így szinte kitűnőként biztosan be fogsz kerülni.

Bár igaz, ami igaz, a felvételin jó lenne minimum 55-60 pontot produkálni :D

2016. jún. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Viccelsz? Te leszel az elso akit felvesznek.... de amit az elozo is irt eg 60pont jo lenne. Bar ha majdhogynem kotuno vagy akkor szegyen lenne ha 70 pont alatt teljesitenel:D de amugy nem neztel jobb sulikat?
2016. jún. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A debreceni Ady-ról beszélünk? Én oda jártam B osztályba, (NYEK, az osztály egyik fele angol, másik német volt, én a németes voltam.) ha jól emlékszem 72 pont volt a központim, és 50/45 a hozott pontom. Nem voltam a lista elején, de bekerültem.:)
2016. jún. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és kedves hármas Debrecenben az Ady a legjobb!!!! <3 <3 <3
2016. jún. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :D

Igyekszem, már izgulok egy kicsit. :D

A mostani nyolcadikosok szerint elég nehéz volt a felvételi. :/

De ezen még kár aggódni, majd meglátjuk, hogy mint lesz :D

Igen, debreceni Ady. :)

A 'jobb' sulik alatt, gondolom azt értetted, hogy tanulmányi szempontból nehezebb iskolákat. (Javíts ki, ha tévedek! :D)

Ezekből a TÁG-ra gondoltam, vagy esetleg a Kossuthra.

Jó sulik, de félek, hogy nehezek.

2016. jún. 9. 15:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsi 2# vagyok, nem esett le, hogy a debreceni Adyról kérdezel, én a budapestiről írtam bekerülési esélyeket :(
2016. jún. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A hivatalos rangsort nem lehet gépiesen nézni, az nagyon sok mindent nem mutat. Pl. hogy milyen a társaság, a hangulat... Igazából még azt sem biztos, hogy a tanitás milyen, mert attól, hogy van pár nem olyan szorgalmas tanuló is, aki lehúzza a végén az érettségi átlagot, még lehet jobb az óra szinvonala, mint ahová már eleve a leg "stréber"-ebb nyolcadikosok mennek. Ami még fontos, hogy ne legyen az, ami sz@r szakközéppen lehet, hogy az osztály azt közösiti ki, azt nézik hülyének, aki tanul. Na az Ady-ban ilyen veszély nincs, ide alapvetően az jön, aki tanulni akar, ugyanakkor nem a rossz értelemben vett versenyistállóról beszélünk, bulizás, hülyülés is megy, és aki esetleg annyira mégsem szorgalams ugyanakkor azt sem közösitik ki. Meg úgy egyáltalán senkit nem szokás az Ady-ban kiközösiteni, barátságos, jó hangulatú hely. Nekem életem eddigi legjobb döntése volt, hogy oda mentem.:) Idegen nyelv tanitás kiemelkedő, magyar, töri is jó, bár sajnos a kedvenc magyartanárunk eljött, aki engem is tanitott, és nagyon szerettem... Hogy azért annyira ne legyen minden tökéletes, a természettudományos tárgyakból tényleg nem annyira kiemelkedő a hely, de egy percig ne értsd félre, azért nem is azt mondtam, hogy valami nagy gond lenne vele, azt is meg lehet tanulni, és azért mondjuk, aki orvosira akar menni, annak a felkészülése nagyrészt úgyis otthon zajlik. Szóval az Ady-ba gyere mindenkép!!!
2016. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. En voltam az a kommentelo aki arrol irt hogy nezhetnel erosebb sulikat. Bocsi tevedtem. Azt hittem a budapesti adyrol beszelsz. A febrecenit nem ismerem.
2016. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Semmi baj :)

Köszönöm a válaszokat! :D

2016. jún. 15. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!