Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulással kapcsolatban...

Továbbtanulással kapcsolatban lenne kérdésem, még hozzá osztatlan tanári képzésről. Valaki esetleg nem tanul (t) EKF-TTK-n?

Figyelt kérdés

Leérettségiztem(matek közép 4-es, biológia emelt 81%-os). Tanárnak készülök, főszaknak biológiát szeretném második szakot konkrétan még nem döntöttem el. Eszterházyra szeretnék jelentkezni és biológia mellé (földrajzot/kémiát/etikát/matekot/tesit/természetismeretet lehet választani). Középiskolás tanár szeretnék lenni így a földrajz,kémia és matek jöhet szóba. Levelezőin szeretném végezni a képzést. Igazából kémia és a földrajz szak között vacilállok. A kémia szakkal jobban járnék, viszont csak 9.-be tanultam, sok labortól félek, szerintetek ha szorgalmas vagyok és ha rendszeresen tanulok menni fog?

Földrajz szaknál félek,hogy elfogják törölni és nem fogok munkát találni vele, matekot meg egyszerűen nem szeretném. Szerintetek biológia-kémia szakosként eltudnék helyezkedni és magántanárként is tudnék dolgozni?


2016. jún. 9. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
El tudnál helyezkedni biológia-kémia szakosként. A földrajz tantárgy eltörléséről meg nem volt eddig szó.
2016. jún. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát tervezik,hogy csak bányászati, turizmusi középiskolákban fogják csak tanulni a diákok.

Nem tudom kémia menne e? Mennyire nehéz a tananyag, a laborok?

2016. jún. 9. 20:25
 3/6 anonim ***** válasza:

"Hát tervezik,hogy csak bányászati, turizmusi középiskolákban fogják csak tanulni a diákok. "


- Ezt hol írták?


Azt meg én nem tudhatom, neked mennyire menne a kémia. Mivel érettségizned kell belőle, valamilyen alapod lenne hozzá.

2016. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

Itt írja a földrajz órákat.

2016. jún. 9. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt szó sincs megszűnésről. Arról van benne szó, hogy egyes szakgimnáziumokban, szakközépiskolákban szűnne meg. Attól még volna földrajz gimnáziumokban és általános iskolákban.
2016. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De annyi földrajz szakon végzett tanár van ,hogy így soknak munkája se lesz, nem mindenhol fogják tanítani, iskolák nagyobb részében nem fogják így munkahelyet is jóval nehezebb lesz vele találni. Kémia tanárból meg ugye hiány van, de persze ez azt is eredményezi, hogy jóval nehezebb is. Biológia szakon is lesz bőven kémia tudom, de azért kémia szakosként is , nyilván több lesz.
2016. jún. 9. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!