Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az angol szóbelin nem...

Ha az angol szóbelin nem tudok válaszolni egy kérdésre akkor mi van?

Figyelt kérdés
Segít a tanár? Vagy csak továbbmegy?
2016. jún. 14. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Legfeljebb egyszer megismétel, feltesz segítő kérdésből egy-kettőt, aztán megy tovább. De akkor már nem leszel maximum pontos.
2016. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy angolból fel tudnak tenni olyan kérdést, amire nem tudsz válaszolni! Lehet, hogy alapszókincsű lesz, lehet, hogy hibás, de hogy semmit ne tudj válaszolni, az ki van zárva.
2016. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

"de hogy semmit ne tudj válaszolni, az ki van zárva."


- Akkor Te még nem vizsgáztattál.

2016. jún. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Segit a tanar,nalam is ez volt. Azt mondtam,h This is a very good question, I Think...

Vaagy,sorry i dont understand the question. Might you repeat it?

2016. jún. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Elozo vagyok,en meg dicseretet is kaptam,h ki tudtam menteni magam.
2016. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

3-as, csak néhány százszor. Ugyan már mondjál már olyan kérdést, ami középszintű érettségin előfordulhat, és lehetséges, hogy nem tudnak rá válaszolni!

4-es: Ez a might ez nem jó, valószínűségnél szinonimája a could-nak, de kérésnél nem. Ha ezt mondanád egy angolnak, valószínűleg laposakat pislogna, és nem tudna mit kezdeni vele.

2016. jún. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"3-as, csak néhány százszor."


- Akkor úgy mondom, nem vizsgáztattál olyan helyen, ahol az érettségi elsősorban nem a továbbtanulásról szól. Már kicsit unom, hogy a GYK közönsége szerint az egész érettségi egy vicc, bárki képes megcsinálni, miközben én naponta találkozom olyan diákokkal, akik örülnek, ha megvan a kettes.


"Ugyan már mondjál már olyan kérdést, ami középszintű érettségin előfordulhat, és lehetséges, hogy nem tudnak rá válaszolni! "


- Nem értem, miért lenne evidens, hogy amikor meg szoktak bukni az emberek érettségin, akkor pont ez az a feladat, amely senkinek sem jelent kihívást.

De akkor legyen. A OH-s mintafeladat a következőt hozza:

"What is the most sensible thing to do if you see an accident?"

Azért maga a "sensible" szó is kemény dió, de gyenge alapfokú nyelvtudással még akkor is nehéz megválaszolni a kérdést, ha érti.

2016. jún. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor átfogalmazza, azt megteheti, jelen esetben én egyszerűen kihagynám a sensible szót, és a válasz az, hogy call the ambulance, ezt már csak el tudja mondani. Utána még feltehetnek kiegészítő kérdéseket, ha túl rövid a válasz. De mivel középszinten a saját tanára vizsgáztat, valószínűleg olyat fog kérdezni, amit megértenek, bátorkodom odáig merészkedni, hogy amit megtanított. Az átlagos B1 szintttel azért lehet kicsit játszogatni, hajolgatni szükség esetén az A2 vagy a B1+ felé.
2016. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!