Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális az, hogy 7-10 napokat...

Normális az, hogy 7-10 napokat tanulok egy vizsgára és mégse sikerül?

Figyelt kérdés
Már minden motivációm elment, nem is akarom ezt csinálni. A gimnázium nagyon jól ment, szinte mindenből ötös voltam. Itt is tanultam évközben, de még így sincs eredménye. Ráadásul mindig olyanok is vannak ott, amiről az összes kötelező irodalom és előadás során se volt szó. Meg az előadásokon, gyakorlatokon letanított anyag nagyon kis százalékban felel meg annak, amit kérnek. Mit csinálok rosszul?
2016. jún. 17. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Magára a vizsgára élezetten kell tanulni. Majd belejössz.
2016. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Általánosságban leszögezhető, hogy a vizsgákon olyan tudást kérnek, ami benne van a tananyagban, legfeljebb nem kiemelten. Sok olyan gimnáziumi jótanuló van, aki a középiskola után semmi vizsgát nem képes letenni. Mert képességei alapján kevés erőfeszítést kell fordítania a tanulásra és jó magaviselete alapján különösen kedvelik a középiskolai tanárok. A magasabb tanulmányokhoz azonban több kell, öntevékeny tanulás, az anyaghoz tartozó szakirodalom áttanulmányozása, a részletek ismerete, a tárgy belső logikájának megtanulása és hasonlók.
2016. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Pont, hogy nem voltam a tanárok kedvence és nem a két szép szemeimért kaptam jó jegyet. Sok versenyen is voltam, sosem nyaliztam a jó jegyért.

Akkor mégis mit kellene tennem? Áttanulmányozom a szakirodalmat, bejárok előadásra, jegyzetelek? Utána ezeket megtanulom!

Talán mégsem nekem való amit tanulok.

Pont erre volt szükségem, tényleg. Már a szüleim szemében sem érek egy porszemnyit sem! Úgy látszik tönkrement az életem.

Már gyomorgörccsel megyek vizsgázni, mert akármennyit tanulhotok én arra.

2016. jún. 17. 20:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Érdeklődj a szaktársaktól ők miből és hogyan készülnek fel.
2016. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz?
2016. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom, mit tanulsz, de vizsgán próbáld azt a tudást felhasználni, ami a birtokodban van, még akkor is, ha az a bizonyos kérdés nincs benne a leadott anyagban. Sok esetben nem arra kíváncsiak, hogy meg tudod-e tanulni az anyagot, hanem hogy érted-e és a tanultak alapján tudod-e alkalmazni más helyzetekben.

Már én is jártam úgy, hogy kihúztam egy tételt, és mindent kérdezett, csak a tételem tartalmát nem. Azt figyelte, hogy a tétel tartalmát tudom-e alkalmazni más területeken. Persze ez nem könnyű, a harmadik tételhez nem kapcsolódó kérdés után már én is az ájulás határán voltam, de ilyenkor fel kell szívni magad és átgondolni azt, amit tudsz. Javaslom legközelebb te is próbáld az addigi tudásod alapján megválaszolni a kérdéseket. És ne add fel, az a legrosszabb, amit tehetsz. Most a szüleiddel ne foglalkozz, a vizsgaidőszak csak te rád tartozik. A te dolgod, hogy sikerüljenek a vizsgák, nekik nincs beleszólásuk. (Volt egy csoporttársaim, akinek a szülei mondták meg (dafuq?!) hogy mikor vizsgázhat - mi ez már?... a VOLT szólt kiemelném.)

Ahogy egy előttem szóló is írta, kérj segítséget a csoporttársaidtól.

De most szedd össze magad, ne csüggedj, próbálj más módszerrel tanulni. Nálam eleinte az egész napos tanulás vált be, de rájöttem, hogy sokkal alaposabban megmarad a tudás, ha több napon keresztül csak napi 8 órát tanulok, és 2-3 óránként tartok fél óra szünetet. A maradék időben pedig kikapcsolódok, alszok.

Sok sikert! Ne add fel!

2016. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a logika vizsgámra 2 hetet tanultam a kettesért.
2016. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Lassan már minden megfordult a fejemben, a legrosszabb is. Semmire nem vagyok jó, a szüleim szerint se.
2016. jún. 17. 22:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Engem meghúztak 5x mire hatodjára 5-öst kaptam. Milyen szak?
2016. jún. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kémián vagy?
2016. jún. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!