Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztikások? (bővebben lent)

Anglisztikások? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Jövőre leszek végzős és anglisztika szakra szeretnék menni, csak az a probléma ,hogy fogalmam sincs melyik egyetemre/fősulira jelentkezzek. Itt az oldalon olvastam már mindegyikről hideget-meleget szóval szeretnék pár tanácsot kérni olyanoktól, akik anglisztikások most vagy már korábban ezt az irányt választották maguknak. Továbbá még az is érdekelne ,hogy melyik iskolában lehet eltölteni tanévet külföldön (én csak a Kodolányiról tudok). Előre is köszönöm a válaszaitokat!

2016. júl. 7. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mit kezdenél ezzel a diplomával.
2016. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint jól felhasználható annak, aki azért megy erre a szakra, mert tényleg érdekli ez a terület.
2016. júl. 7. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egy elég nagy terület, ezért nem mindegy, mi a célja későbbóaz embernek, mert nem mindehol ugyanaz az erőssége a képzésnek.

Tosztában vagyok a szakkal annyiban, hogy én már elvégeztem.

2016. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
ELTE-n, vagyok angol tanáris, nagy százalékban ugyanazokat a tárgyakat tanulom, mint az anglisztikás, illetve szobatársam meg anglisztikás, szóval belelátok. Mi ELTE-sek vagyunk, és hát, ennek ellenére nem kell megszakadni a tanulásban. Az alapvizsga elég nehéz és viszonylag sokan buknak, de amúgy ha valaki idejön egy erős középfokú tudással, és egy év alatt eljut a felsőfokra, meg tudja simán csinálni. A tanárok szuper jók, rájuk nem lehet panasz, általában rendesek és segítőkészek. Nincs is olyan sok óra egy héten a tanterv szerint, szóval akár még dolgozni is lehet mellette, ha az szempont. Ezzel lehet specializálódni mindenféle üzleti angolra, drámára stb., de akit megkérdeztem anglisztikást, egy kivételével nem igazán tudták, hogy mit akarnak kezdeni a szakkal. Szerintem tanárnak jobban megéri menni, mert később azzal is lehet fordítgatni, meg bármi mást ami angol nyelvhez szükséges, viszont később már nem lehet kapkodni, hogy mégis tanítani szeretnél, mert osztatlan képzés van. Amúgy Erasmusszal szerintem bármelyik jobb egyetemen (Károli, ELTE, Pázmány, szegedi meg pécsi stb.) meg lehet pályázni azt, hogy külföldön töltsd valamennyi időt.
2016. júl. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!