Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mitől különbözik egymástól a...

Mitől különbözik egymástól a földrajz és a földtudományi szak?

Figyelt kérdés
Elsősorban az érdekelne melyiken van több matek,kémia, fizika, biológia.

2016. júl. 12. 19:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

Hát a kettő ég és föld, ne haragudj, tényleg olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy mi a különbség a matematika és a kémia között.


a földrajz "a ttk btk-ja", ott nincsenek nagyon reálos tárgyak, olvasmányosak a jegyzetek, semmi extra. olyan, mint a gimis föci, csak részletesebben.


földtudományi húzós. ott a geográfia a kamu szakirány, de ott is van 2 félév matek, illetve fizika, kémia. plusz kritériumdolgozat, amit ha nem teljesít valaki 1. félév végére, kirúgják.


földtudományról lehetsz geológus, csillagász, meteorológus, geofizikus, térképész, geográfus.


a szakirányra való felvételi 1. év végén van, ekkor bomlik a tanterv.


meteorológia, csillagászat, geofizika kemény, tele elméleti fizikával, és elméleti matematikával, numerikus módszerekkel, fizika laborral, szakmai tárgyakkal.


geológia is szép hivatás, de oda is inkább fenék kell a sütnivaló helyett.


ezekről mehetsz tovább fizikus, csillagász, meteorológus mesterképzésre. földrajzról meg geográfiára, de őszintén, nem jó semmire.


földtudományon a csillagász, meteó, geofiz szakirányon tanulsz sok programozást is, stb.


ezek természetesen csak az eltére igazak. vidéki egyetemeken a színvonal földtudományból jóval alacsonyabb, talán még SZTE jó valamire.

2016. júl. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

sokan hiszik, hogy a földtudományi az olyan, mint a földrajz, úgyhogy a fele sosem szerez diplomát, otthagyja, stb.


amúgy minden tanulható, nem tudom miért van az, hogy maréknyian fejezik be időben. sok nehézség van a képzés során, de egyik sem áthidalhatatlan, normális képességekkel végig lehet vinni rendesen. legtöbben az első éves fizikákon csúsznak meg, fel is adják, de annyira azért nem horror.

2016. júl. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
,,ezekről mehetsz tovább fizikus, csillagász, meteorológus mesterképzésre. földrajzról meg geográfiára, de őszintén, nem jó semmire." Én azt hallottam a természettudományok nagy előnye , hogy külföldön is elismerik + ha itthon nem ott megbecsülik.
2016. júl. 12. 21:01
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

igen. a tudomány. föld_tudomány_, nem pedig földrajz.


a szakirányokkal itthon is el lehet helyezkedni, külföldön mégjobban, én csak a geográfiáról mondom, hogy felejtős, a többi ok.

2016. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Geográfusnak lenni mióta nem kifizetődő?
2016. júl. 12. 21:29
 6/23 A kérdező kommentje:
De amúgy szerintem ez hülyeség, lehet, hogy most tényleg nem érdemes, de mint tudjuk mindig vannak felfutó és lefutó szakmák. Mindig valami iránt túlkereslet van. Szóval 5 év múlva lehet, hogy egy fizikusi diploma annyit ér majd mint most egy geográfus.
2016. júl. 12. 21:39
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

:DD hát nézd, akkor menj geográfiára, és hajrá, nekem semmi közöm hozzá.


mellesleg egy képzés értéke nem csak a kereslettől függ, lehet rá óriási kereslet, ha nem bírja elvégezni sok ember.


geográfusból évről évre rengeteget eresztenek útnak, mert egy majom is el tudja végezni. hiába lesz 10 év múlva rá kereslet, ha már van belőle kismillió.


a fizikus szakirányon jó, ha 6-7 ember végez évente. csak mondom.

2016. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom még melyikre megyek, egyenlőre várom, hogy egyáltalán felvesznek-e földtudományira.
2016. júl. 12. 21:45
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

eltén a geográfiára azok mennek, akik nem fértek be más szakirányra a tanulmányi eredményeik alapján, ez elég sokat elárul. komolyan megjelölted a földtudományt úgy, hogy ma tetted fel a kérdést, hogy mi a különbség?


amúgy kb 170 geográfus végez magyarországon mesterképzésen évente. ezt csak az előző számadathoz való viszonyítás miatt írom.


meteorológusból 15.

2016. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Volt valami fogalmam róla, csak nem ennyire részletesen.
2016. júl. 12. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!