Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Pázmány Péter Katolikus...

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem teológia szakjáról van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Kérném szépen, csak témában tapasztalt és nem ateista hozzáállásúak válaszoljanak! Nekem egy kedves ismerősöm nagyon sok pozitív tapasztalatát osztotta meg, ő nagyon szerette, hozzátette azért, hogy nem volt könnyű. (Korábban voltak már teológiai ambícióim, de a sok biztatás hatására elvégeztem egy művészeti egyetemet és a rajztanárit, most szeretnék még egy tanári szakot, és saját katolikus hitemet erősíteni.)

2016. júl. 13. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Tehát hogyha valaki ateista, de tud mesélni neked egy ismerős által, akkor is húzzon a pcsába, mert nem tesz eleget a te buta feltételeidnek. Hát akkor szia!
2016. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Írásodra, kommentedre a válaszom: nem! :) Hogyha ha Te ateista nézeteket képviselsz, azonban tudsz az ismerősöd tapasztaláról mesélni, szeretettel fogadom! A "Kérném szépen csak a témában tapasztalt és nem ateista hozzáállásúak válaszoljanak!" közleményem arra vonatkozik, hogy konkrétan a PPKE teológia szakról várok véleményeket, nem hitbéli hozzáállást/véleményt/megkérdőjelezéseket! Ahogy figyeltem eddig az oldalt, népszerű, hogy lazán beírnak egy teljesen nem témába vágó hozzászólást, ami nem segíti a kérdezőt...
2016. júl. 13. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Katolikus hitet akarsz erősíteni úgy, hogy egy egyházi egyetem vallással kapcsolatos képzéséről kérsz véleményt egy olyantól, aki mindebben nem hisz? Ilyet tutira nem fogsz találni. A hit erősítéséhez amúgy sem tudományos háttér kell, hanem... hit.

A személyes tapasztalatnak nem sok haszna van. Mindegyik egyetemről fogsz találni olyanokat, akiken nagyon tetszett, hasznos volt nekik, és akik utálták, kibuktak, stb, mindenki másképp ítéli meg a tanárokat, az oktatás minőségét. Nézd meg, milyen tárgyakat oktatnak, azzal sokkal jobban jársz, aztán ha tetszik, és van rá időd/energiád, vágj bele.

2016. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

És nem. Tudtam én, hogy ez nincs rendben, félreolvastam amit írtál. Minden esetre nem tudom, miért ne mondhatnának egy képzésről véleményt olyasvalakik, akik nem hisznek benne. Továbbra is úgy gondolom, számos olyan ember van, aki elvégezte azt a képzést, és ettől erősebb lett a hite, van akinek gyengült, van akinek nem változott, mert a tudományos rész miatt ment oda, és nem hiterősítés miatt. Ez nagyon változó tud lenni.

2016. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Te hozzászólásodat is! Az első válaszolónak is írtam a helyesbítést, természetesen bátran alkosson véleményt olyan ember is, aki nem Isten hívő vagy kifejezetten ateista, nem utasítok el semmilyen értelmes hozzászólást! - de ezt nem is ragoznám.


Természetesen nem egy egyetem teológia szakjától fog megerősödni a hitem, mindazonáltal hatni fog rám a szellemisége, kiváltképp ha főleg atyák az előadók és tanárok :)

2016. júl. 13. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!