Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mekkora programozási tudás...

Mekkora programozási tudás kell egy gazdaságinformatikus szak elkezdéséhez?

Figyelt kérdés
Idén kezdek egyetemen, és szinte semmi tudásom a programozásról. Mennyire kezdik az elejéről oktatni?

2016. júl. 15. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semekkora. Valahol nem is jutnak messzire.
2016. júl. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vicces maga a kérdés. :D Mert ha kéne programozási tudás hozzá, akkor ugye felvételi követelmény lenne! :)

Közben mégis van programozás, de nem kell félni mivel nem veszitek olyan mélyen, hogy ne lehessen teljesíteni.

Ezen felül nem mindegy, hogy melyik egyetem, és a programozáshoz milyen nyelvet használnak.

Így elkezdheted tanulni a pascalt, vagy c++-t ha nem azt használják, nem programozó akarsz lenni gondolom, így felesleges több nyelvet mélyrahatóan, már elsajátítás szintjén tanulni. Ha mégis érdekel a programozás, akkor egy könnyebb nyelvet ajánlok kezdésnek, az említett pascal, ott a logikát ellehet sajátítani, de ne ragaszkodj görcsösen egy valamihez(ha ilyen fajta vagy), akkor hagyd is.


Az elejéről kezdik, ez nem vitás, de nagyon sok helyen az első gyakorlaton a hello world-től eljutnak egy már középiskolában 1 hónap után jövő feladatig.

Szóval nem szabad elhanyagolni otthon, és rákell szánni az időt.

2016. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolom egyetemtől függ, én csak a szegediről tudok nyilatkozni.


Nem kell tudni programozni (gyakorlatilag én sem tudtam, mikor idekerültem), mert az alapoktól kezdik. Viszont gyors a tempó, tehát menet közben nagyon sok gyakorlásra lesz szükség (mint egyébként bármiből). Ha esetleg úgy gondolod, hogy nem fogod tudni tartani a tempót, akkor érdemes lehet előtte utánanézni.


Én is vagy egy egyszerűbb nyelvet kezdenék el tanulni magamtól, hogy az alap koncepciókat megértsem (mondjuk a Python egy jó választás lehet, annak még később is hasznát lehet venni), vagy konkrétan azt a nyelvet kezdeném el, ami az egyetemen az első nyelv lesz (ez az SZTE-n a C).

2016. júl. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom


BGE: Kb 3. félévtől van programozás C# nyelven. Objektum orientáltásgig elvileg eljut a tárgy, de úgy hallottam nem vészes teljesíteni.


BCE: 1. félévben excelhez Visual basic szinten, utána C# lesz.


SZTE: Én úgy tudom elég komoly infós súlya van az ottani képzésnek, szóval ott C-vel kezdenek.

2016. júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lio77 ***** válasza:
Debreceni Gazdinfó:Első félév 2.részében van c,de nagyon alap dolgok és az elejétől tanuljátok.2. félévben van prog 1-en c és c++ a végén.Debrecenben a 70% úgy megy oda hogy nem programozott még,nem tudom máshol mi a helyzet.
2016. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2016. júl. 15. 13:52
 7/7 anonim ***** válasza:

#3-as jól mondja, "hivatalosan" odamehetsz te nulla programozói tudással is, de akkor nagyon kapaszkodni kell és gyakorolni és megérteni a dolgokat, különben a harmadik héttől már azt sem fogod tudni, miről van szó, és soká lesz még a 14. hét, ami a félév végét jelenti.


Szóval mindenképp kezdj el valamennyit programozgatni a nyáron, mert nagy hátrányban leszel a csoporttársakhoz képest.


Ez olyan, minthogy a mérnöki karokon a matekból általában az a vízválasztó, hogy ki az, aki már tanult gimnáziumban egy kis deriválást-integrálást, és ki az, aki egyetemen lát ilyet először.

2016. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!