Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Környezetmérnöki szak továbbta...

Környezetmérnöki szak továbbtanulásként?

Figyelt kérdés
Ha komolyan gondolom ezt a szakot,nem azért mennék ide továbbtanulni,mert "valamit muszáj csinálni az életben",hanem mert tényleg érdekelne, igyekeznék a lehető legmagasabb fokozatot megszerezni belőle,akkor van esélyem vele elhelyezkedni, illetve normális körülmények között megélni belőle? (Akár külföldön is,ha van rá lehetőség) Mik a tapasztalatok ezzel a szakkal kapcsolatban? Mert azért elég sok negatívumot hallok róla,hogy büfészak, stb.,de sokan dicsérik ettől függetlenül is..Vélemények ezzel kapcsolatban? Köszi előre is a válaszokat! 17/L

2016. júl. 15. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A lehetőség mindig adott! Oda kell tenni magad, komolyan venni, céltudatosan tanulni és okosan manőverezni. Ha van vele reális célod, szerintem sok jót ki lehet hozni a szakból :)
2016. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Én környezetmérnököt nem ismerek, de környezettudóst igen, nem tudott elhelyezkedni a szakmájában, ez a terület szerinte leépült, ahol ő végzett a képzéseket is lecsökkentették. De a tied mérnöki lenne.


Azonban arról, hogy van-e rá igény, csak úgy tudsz meggyőződni, ha rákeresel a "környezetmérnök" szóra az álláshirdető portálokon (NFSZ VMP, profession, EURES és nagyobb gyártó cégek oldalain, pl.: autóipar, gyógyszergyárak, vegyipar, olajipar).


Ha nem találsz naponta 20 - 30 nyitott pozíciót (lehet azonos is) átlagosan a nyár végéig, felejtsd is el a szakot! Abban, pedig nem szabad reménykedni, hogy pálfordulás lesz a következő 6-7 évben a gazdaságban és a most egyáltalán nem keresett diplomák majd kelleni fognak (ez a duma az egyetemi reklám része, ez az ő érdekük, nem a tiéd)!

2016. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Büfészak, tényleg az!

Arra jó, hogy legyen egy diplomád de kevés.

Persze ott van a lehetőség, hogy ha Te leszel a legjobbak egyike, akkor lehet vele munkád. Ehhez nagyon odakell tenni magad!

2016. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Idén bejelöltem második szaknak BSc-ben a gépész mellé, de a tanáraim mondták, hogy inkább ne, így a sorrendemen módosítottam (pedig ez volt az első). A fentiek jól írták, valóban büfé szak.
2016. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Túl általános, nem lehet könnyen elhelyezkedni vele.

Hallottam is végzett környezetmérnököktől, nehezen helyezkedtek el, látni is a Profession portálon... a nagy semmit!


Ha mégis ez, akkor kommunikációképes nyelvtudás, felhasználói szintű biztos számítógépes tudás, B kategóriás jogosítvány és munkavédelem felé továbbmenni. Csak az a gond, a munkavédelmi szakmérnöki pénzbe kerül, 100 ezernél több félévenként. :S


Ha a környezetvédelem érdekel, biomérnök, vegyészmérnök, energetikai mérnök szakokkal sokkal közelebb leszel. Magában a környezetvédelemben lesz könnyebb elhelyezkedned. Esetleg építőmérnök.

Biológus, vegyész talán?

Szennyvíztisztítókban is pl. ilyenek dolgoznak.

2016. júl. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas,segítőkész válaszokat! Sokat segítenek a különböző vélemények! Igazából sok mindenben gondolkodom, fél éve még magyar,angol emelt fakton is gondolkoztam,szóval gondolhatjátok,mennyire vannak konkrét,megingathatatlan terveim a továbbtanulással kapcsolatban. :D Nagyon szeretem a biológiát ( az is a faktom) ,szóval nagy a valószínűsége,hogy ilyesmi irányba mennék. Ez csak egy ötlet lett volna,de egyre jobban elbizonytalanodok,hogy mit is kéne választani. Ha még esetleg valakinek van valami véleménye ezzel kapcsolatban,nagyon szívesen elolvasnám,úgyhogy nyugodtan îrjatok! :) (ja és ment a zöld kéz mindenkinek! )
2016. júl. 19. 13:39
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Összességében nem mondom, hogy a környezetmérnöki a legjobb szak, mert csomóan sokkal inkább arra vágynak hogy elvégezzenek valamit és a ölükbe hulljon egy állás / fix szakma. Nem képesek látni az összképet, a rendszert, és a lehetőségeket. Nekik jobb egy vegyész, gépész vagy valami merevebb téma. De ha motivált vagy, odateszed magad (egyetemen felül!!! ez nagyon fontos!) akkor tényleg nagyon érdekes, kihívásokkal teli munkád lehet környezetmérnökként, és szerintem fantasztikusan el lehet vele helyezkedni, én az álommunkámat végzem, és rengeteg volt évfolyamtársam dolgozik jobbnál jobb helyeken. gyébként az interdiszciplinaritás miatt a környmérnök képzés közelebb áll a nyugati, felvilágosultabb, gondolkodást serkentő, problémaorientált képzésekhez, mint a legtöbb mérnöki szak. Rengeteg mindent ki lehet hozni belőle.
2016. nov. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!