Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért éri meg tanéroknak...

Miért éri meg tanéroknak alapítványi iskolában dolgozni bőven a bértábla alatti bérekért, minden tekintetben átverve? Miért nem mennek állami suliba vagy akár a teszkóba pakolni?

Figyelt kérdés

Ismerősöm alapítványi suliban dolgozik (állítása szerint már nem sokáig de legalább 3 éve ezt mondja, ott lesz az még 3 év múlva is..) és a helyzet:

- nem közalkalmazott

- nem érvényes rá a bértábla

- kapja a nettó 100 alatti fizut (államiban uezért nettó 170-180 lenne neki)

- szerződése nincs a nyári hónapokra így erre egy fillért se kap (és hol a szabadság ami járna??)

- a körülmények iszonyatosak omló vakolat selejtezett bútorok még krétára se telik

- bármilyen diákot felvesznek az iskola egy elfekvő a mindenhonnan máshonnan kirúgott fiatalkorúak börtönét megjárt teleszurkált karú csupa egyes diákot is

- az igazgató mint egy középkori földesúr kiskirálykodik fenyeget úgy beszél a tanárokkal mint a kutyával

- odaveszi az összes rokonát papíron dolgozni akik be se járnak helyettük tarthatja az órákat

stb.


Miért éri meg ezt valakinek bevállalni?

Hát ha elmenne a teszkóba pénztárosnak akkor többet keresne.

És akkor még nem beszéltünk arról hogy egy ilyen „főnököt „ elviselni egyetlen okból lennék hajlandó: nagyon jó fizuért. Nettó 100 alatti fizuért az asztalt borítanám rá és elhúznék 5 perc alatt az első beszólásra.

Miért tűri ezt kb 30 tanár aki ott van?


2016. júl. 17. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán, mert a pénzen túl mást is értékesnek tart??? Mondjuk a gyerekeket, a hivatását...esetleg.
2016. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És mi akadálya hogy a hivatását olyan helyet gyakorolja ahol megkapja(ják) ami jár, ahol nem úgy beszélnek vele(velük) mint a kutyával ahol nem szarnak magasból a jogszabályokra (nincs fizetett szabi a nyáron mondván csak 10 hónapos a szerződésük-na de 10 hónapra is éppúgy jár mint 12-re csak időarányosan... ez bizony kőkeményen jogsértés)


És hagyjuk ezt a szar maszlag dumát hogy hivatás... nem mindegy hogy 90-et vagy 180-at keresel egy hónapban...



Most erre az lesz a válasz hogy ezt tőle(tőlük) kéne megkérdezni de csak a sóhajtozás meg sipítozás hogy hát ez van más nincs... én meg ezt nem hiszem el. Egyszerűen nem hiszem.

Én ha ilyen helyen dolgoznék (de nem dolgoznék!) akkor keresnék másik sulit amíg meg nincs addig se lapítanék mint szar a fűben hanem ideiglenesen mást vállalnék.

Igen, akár teszkóban dobozt pakolnék. Akár.

2016. júl. 17. 18:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem kap állást állami iskolában és ezért dolgozik az ismerősöd alapítványiban.

Egyes alapítványi sulik felszereltsége, tanrendje és helyi pedagógiai programja viszont sokkal jobb, mint az államiké.

Szóval kinek a pap kinek a papné.


Akit zavarnak a munkahelyi körülmények, az keressen magának másik állást!

2016. júl. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Egyes alapítványi sulik felszereltsége"


Hát ez nem az. ...

Omlik a vakolat számítógép egy darab se (helló IT korszak...) krétát a tanárok eleve maguknak hoznak olyan székek vannak hogy nincs jét egyforma más helyek vagy lomtalanítások levedlett selejtezett szarjai...

2016. júl. 17. 19:30
 5/9 A kérdező kommentje:

"nem kap állást állami iskolában"

És miért nem? ha a papírjai rendben vannak....


Ja hogy lehet az sincs rendben...

Ja...

2016. júl. 17. 19:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan csoporttársam akinek a nagynénje egy alapítványi suli tulaja volt. Tisztességes matematika fizika szakos tanárként végzett és elment a családi suliba tanítani. Öt évet bírt aztán elment államiba.


Elméletileg az alapítványi sulikra is ugyanazok a szabályok vonatkoznak a pedagógus végzettségre tekintve. Én voltam érettségi elnök egy ilyen suliban. Nekem mint elnöknek kötelességem volt ellenőrizni a kollégák végzettségét. Szerencsére minden rendben volt. Biztosan van egy csomó suli ahol gáz van de ez nem olyan volt.


Az ismerősödet kérdd meg, hogy nézzen szét a kozigallas.gov.hu oldalon és keressen állást magának!

2016. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

" Nekem mint elnöknek kötelességem volt ellenőrizni a kollégák végzettségét."



Én meg csak úgy mondom neked mint elnöknek hogy te csak azt hiszed hogy minden rendben volt... persze elvileg lehetett, de mesélek egy esetet.

alapítványi suli, igazgató haverja diploma nélkül semmi végzettséggel ott tanít és érettségiztet. Hívjuk őt Józsinak.

Ez hogy lehet? Hogy ha jön pl az elnök, akkor előveszik a fiókból Feri diplomája másolatát (Feriét aki ott se dolgozik már rég, és tényleg van végzettsége) és zéró végzettségű Józsit bemutatják neked mint ferit.

És te az elnök ellenőrzöd a papírját.

És minden rendben lesz.

Mert személyit nem kérsz Józsitól.


Tudok olyna sulit ahol 20 éve tanít és érettségiztet egy család több tagja akiknek vagy semmi végzettségük vagy tanítói van max.

20 éve!!

Ellenőrzések?

Kamu papírok vagy ha más nem megy akkor a végső érv:boríték a zsebbe. Mindig bejön.

2016. júl. 18. 14:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért nem jelented fel őket a rendőrségen és a Kormányhivatalnál? Ez pénzbe nem kerül és még a nevedet sem kell adnod hozzá.

Ezzel a tettel jól betehetnél az általad nem szeretett iskoláknak (főleg ha jól időzítesz: írásbeli dolgozatok kijavítása előtt és a szóbeli vizsgák megkezdése előtt).

2016. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mar reg nem vagyok ott ahol ez volt.

De megnyugtatlak azota is mukodik a suli es a hirek alapjan pont igy...

2016. júl. 18. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!