Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Afelől szeretnék érdeklődni,...

Afelől szeretnék érdeklődni, hogy a BME gépész karán mekkora szerepe van a fizikának? Azt tudom, hogy a matekra nagy hangsúlyt fektetnek az egyetemen, de a fizika is ilyen jelentős szerepet kap? Mennyire nehéz a matek és fizika ezen a karon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Jövőre érettségizem és a terveim közt az áll,hogy a BME gépész karára szeretnék menni továbbtanulni.

Egyetemisták vagy a témához értő emberek válaszát nagyra értékelném! :)



2016. júl. 18. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Gépészmérnöki alapismeretek (gimis fizika ismétlés), 4 félév mechanika (szigorlat is van belőle, ahogy matekból is), 2 félév hőtan, 2 félév áramlástan, 2 félév gépelemek (azaz még 2 félév mechanika), 2 félév elektronika (masszív fekete mágia az egész matek benne). Plusz 2 félév fizika, ahol a tantárgy neve is az, hogy fizika (de mondjuk az egész pakkból ez a legkevésbé problémás).


És akkor még a szakirányos tárgyakat nem is mondtam, bár az már amúgy is gyakorlatiasabb.


Szerinted?:)


Egyébként én pl úgy végeztem el, hogy nem érettségiztem fizikából (volt hozzá affinitásom, de tudásom messze nem annyi, hogy érettségizzek is belőle), és abszolút nem ezzel voltak a legnagyobb problémáim, szóval nyugi.

2016. júl. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! :) Csak azért kérdeztem,mert a fizikától kicsit félek,hogy mennyire lesz nehéz.Érettségizni fogok belőle középszinten mert az emelt az már nekem nagyon nehéz lenne.Összességében érdekel a fizika de nem vagyok olyan pro belőle szóval azért tettem fel ezt a kérdést.
2016. júl. 19. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:
A fizika gyakorlatilag matematika.
2016. júl. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!