Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van lehetőség egy 2 ágyas...

Van lehetőség egy 2 ágyas kollégiumi szobában egyedül lakni, ha a másik személy díját is fizetem mellé? (a részletek lent)

Figyelt kérdés
A jövő tanévtől kezdve a Miskolci Egyetemre fogok járni, ezért lehetőség szerint a környéken kell keresnem szállást. A választható kollégiumok közül az Uni-Hotel nagyon megtetszett, ezért vmelyik 2 ágyas szobába szeretnék beköltözni. Az ára 16 000 Ft lenne havonta (a kolik közül ez a legdrágább), viszont a hotel árlistáján szerepel az 1 fős elhelyezés is (arányosan drágább), csak nem a kolis résznél. Az megoldható, hogy 2 ember szobaárát fizetem havonta, de akkor egyedül enyém a szoba, vagy ezt tiltja vmilyen szabályzat?

2016. júl. 19. 04:24
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Mivel a kollégiumok elsősorban minél több ember elszállásolására, és csak másodsorban a személyes igények kielégítésére lettek kitalálva, valószínűleg nem fogják ezt neked megengedni.
2016. júl. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
92%
Szerintem sincs erre lehetség, esetleg akkor, ha kevés a jelentkező, de erre nagyon kicsi az esély.
2016. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

Erre csak úgy van esélyed, ha egy egyetemista ismerősöddel megbeszéled, hogy ő is költözzön oda, de csak névlegesen, és majd te fizeted helyette is.

Egyébként nagyon unalmasak lennének az egyetemi éveid lakótárs/szobatárs nélkül, szóval szerintem egyetlen szobatárs miatt ne csinálj problémát, nekem például 3 szobatársam is van, mégis imádok kolis lenni.

2016. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elsősként egyébként sem túl valószínű, hogy bekerülsz oda
2016. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, én azért nem lettem kollégista, mert Győrben erre nem volt lehetőség. Lehet, hogy egyesek szerint buli az élet az egyetemen, szobatársak nélkül értelmetlen, stb. , de a tapasztalatok nem ezt mutatják. A volt párom kollégista volt, a saját szobájában ugyan ő választotta meg, hogy kikkel van együtt, mert csak a második évben vették fel, de mivel egy konyha + fürdőre két szoba jutott, így a mellettük lévő szobában rendszeresen hajnalig buliztak, hangoskodtak, a fürdő pedig használhatatlan volt, mert a mellettük lévő szobalakók rendszeresen ott közösültek.

A jelenlegi párom szintén ugyanitt volt kollégista, ő 4 év alatt a következőket fogta ki úgy, hogy 3-an voltak egy szobában: 1.évben két büdös szobatársat kapott, akik nem akartak fürdeni, a koszos ruhákat is gyűjtötték, stb. 2. évben az egyik büdös maradt vele, majd kapott mellé egy igénytelen rocker gyereket, aki a saját sz***rát nem volt képes lehúzni a wc-n. Ezt követően már voltak ismerősei, maga választotta meg a szobatársait, de velük is csak a gond volt: egyikük undorító dolgokat evett, a másik rendszeres bél és gyomorgázzal "szenvedett". Közben a mellette lévő szobában is rendszeresen volt 1-2 alkoholista, esetleg igénytelen, fürdést csak ünnepnapokon végrehajtó egyed. Mellette takarítani nem akart egyik se, mikor betelt a pohár a párom takarított.


Én inkább vállaltam, hogy napi 1,5-1,5 órát utazom, de legalább itthon rendben és egyedül lehessek egy szobában. Ha bulizni akartam, akkor ott aludtam egy ismerősömnél, nem érzem úgy, hogy kihagytam volna bármit is.


A kérdésre a válaszom: Valószínűleg nem fogják megengedni, hogy egyedül kivedd a szobát, csakis oly módon megoldható, hogy valakit megkérsz, hogy jelentkezzen és ne költözzön be, ő papíron ott lakik te pedig fizeted helyette. Viszont ha nincs ismerősöd és mindenképp ragaszkodsz az egyedülléthez, akkor inkább próbálj meg olcsóbb albérletet keresni.

2016. júl. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elsősként az Uni-Hotelre amúgy sincs sok esély.. :/
2016. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
30-40e forintért már saját szobát kapsz rendes albérletben is
2016. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is #3-as válaszoló megoldását látom üdvözítőnek.
2016. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!