Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » GÉPÉSZMÉRNÖK hallgatók a ti...

GÉPÉSZMÉRNÖK hallgatók a ti egyetemeteken, főiskolátokon, hogy néznek ki a mechanika tárgyak követelményei milyen évközi és vizsgaelvárások vannak? BME, ME, SZE, SZTE, GAMF, OE stb.

Figyelt kérdés

2016. júl. 20. 05:08
 1/6 A kérdező kommentje:

nálunk a SZIE-n ezek az elvárások:


statika: 3 évközi nagyzh(3x10) 4 kiszh(4x2) 3 nagyházi(3x4), félév végén vizsga: 2 feladatot húzunk, egy igénybevételi ábrásat és egy teljesen random feladatot valamint egy elméleti tételt, van egy kis idő a kidolgozásra majd szóban elmagyarázzuk a vizsgáztatónak


szilárdságtan: 3 nagyzh 4 kiszh 3 nagyházi 1 mérési jegyzőkönyv, félév végén vizsga ugyan úgy mint statikából


mozgástan: 3 nagyzh 12 kiszh előadások végén 3 nagyház, gyakjegy


a 3 tárgyból a 3. félév vizsgaidőszakában szigorlatot kell tenni mely a szakosodás előfeltétele a matematika szigorlat mellett: 2 feladatot húzunk: 1 szilárdságtant és egy mozgástant egy jókora mennyiségű vizsgafeladatsorból valamint egy elméleti mozgástan tételt, kidolgozási idő majd a vizsgáztatóval jó esetben egy hosszas elbeszélgetés ahol az oktató mélyrehatóan kideríti, hogy mennyire sikerült elsajátítani a tárgyakat.


bsc-n csak ez a 3 mechanika tárgyunk van, majd msc-n lengéstan és rugalmasságtan, rezgéstan is van csak nem tudom már pontosan mikor meg kiknek


ez mindegyik tárgyra érvényes: a nagyzh-t zh füzetből tépjük 3x30 feladat közül helyszámmal kell megoldani szerkesztéssel, levezetett számolással, csak 4 tizedesjegy pontosságú eredmény elfogadott, csak végeredménnyel rendelkező szerkesztésre és számolásra jár pont, részpont nincs

a házi feladatokat csak akkor fogadják el ha az összes szerkesztés és számolási eredmény pontosan ki van számolva és a kiadott ellenőrzőprogrammal át van ellenőrizve, a házikat csak milliméterpapíron kézzel szépen rendezetten írva szöveges magyarázatokkal fedőlappal, harmonikaszerűen összeragasztva keretezve, oldalszámozva, a műszaki rajz szabványai szerinti rajzokkal kiegészítve a házi feladatokat is helyszámmal kell megoldani

a helyszámmal kerülik el, hogy esetleg azonos házi feladatok vagy zh-k kerüljenek megiratásra.

2016. júl. 20. 05:35
 2/6 A kérdező kommentje:
bármelyik tárgy elbukása 1 év csúszást eredményez, a tárgyak természetesen egymásra épülnek
2016. júl. 20. 05:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a BME-n van kb. két ZH mindegyik, egyet pótolhatsz. :D

Ha nem sikerül ez a kettő, akkor majd lehet jövőre próbálkozni. Szóval elég nagy cumi. Pláne, hogy tele van olyannal, amit életemben nem láttam, és azt se tudom, hogy kell nekifogni.

Szintén nincs keresztfélév belőlük.

2016. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

BME-ről tudok írni, már pár éve csináltam, nem tudom, most hogy van. Statika+szilárdságtan+dinamika+rezgéstan(+VEM).


Minden tárgyból 2 zh, 2-4 házi, sziltanból és dinamikából vizsga is. Rezgéstanos félév után (ideális esetben a 4. félév, valóság ettől átlagban igencsak eltér) szigorlat a 4 tárgyból. Írásbeli+szóbeli. A szakosodásnak ez nem feltétele (kivéve talán a fejlesztő szakirány), a matek szigó viszont igen.

Minden tárgyból volt keresztfélév, az előző válasz alapján ez már elmúlt.

2016. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, jogos. :)

Én nem a GPK-ról írtam, hanem a KJK járműgépész szakról. :)

Igazából a tananyag ugyan az, de mégis kicsit más a számonkérés GPK-n, mint KJK-n.

#1 válaszadó voltam.

2016. júl. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

SZE:


Statika

Szilárdságtan

Mozgástan

Rezgéstan

Végeselem


2-6. félév, de a többségből asszem van keresztfélév, szóval nem feltétlen csúszás, ha egyet ismételni kell.


Első négyből: 2 ZH év közben, 6-7 és 12. héten kb.


2 feladatmegoldás (8-8 pont) és 2 rövid elméleti kérdés (2-2 pont) minden zhn.


Jó összpontszám esetén megajánlott szerezhető. 1 db pótzh 13-14 héten.

Vizsga olyan mint 2 zh együtt. (4 számolós, 4 elméleti feladat)


Sziltanból és rezgésből lehet laborbeugrót írni, laborra elmenni és abból jegyzőkönyvet leadni plusz pontért=jobb jegyért.


Végeselemből kicsit más, ott asszem 1 elmélet és 2 számítógépes zh, vagy ilyesmi.



Ahogy elnézem, nem nálunk a legnehezebbek, de azért készülni kell itt is.


Viszont egy szigorlathoz nem sok kedvem lett volna, azért részvétem. :D

2016. júl. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!