Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az OKJ képzésnél, aminél...

Az OKJ képzésnél, aminél előírt gyakorlati idő a feltétel, azt hogyan ellenőrzik, mi szerint nézik?

Figyelt kérdés
Például 3év villanyszerelő stb. gyakorlatnál megnézik, hogy az adott időt igazoló cégnél megvolt-e a tényleges munkaviszony (navnál stb.) és a betöltött munkakört is vizsgálják, vagy elegendő egyetlen igazolás a munkáltatótól és mélyebben nem néznek utána?

2016. júl. 21. 03:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Mérlegképesre lehet jelentkezni nem szakirányú diplomával, ha viszed az igazolást, hogy x ideje könyvelőként dolgozol.

Nekem van egy csoporttársam, orosz-biológia szakos tanár, így került a csoportban. Fura volt, látszott, hogy gőze nincs a dologhoz. Tesómmal dolgozik, felhívtam. Nem könyvelő, hanem anyagbeszerző, csak nyugdíjba megy lassan a könyvelő és a helyére szánják. Hát hazudtak. Senki nem nézett utána.

2016. júl. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem a munkakör betöltésére értettem, hanem a képzésre való jelentkezésre. Mivel ezeket a képzéseket az állam nyilvántartja, ezért gondolom nehezebb trükközni. Én nem akarok más területet váltani, de a végzettségeim pont eltérnek kismértékben a szakmák (ráépülések) feltételeitől, amik érdekelnek.
2016. júl. 21. 07:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Az megvan, hogy azt írtam, a tanfolyam feltétele a munkakör igazolása és hazudtak?
2016. júl. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért az gondolom nem túl szerencsés ha a két végzettség megszerzése közötti idő még annyi sincs, mint az előírt gyakorlati idő, mert a bizonyítványok dátumán módosítani nem lehet így egyértelműen kiderülne a turpisság...
2016. aug. 13. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!