Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz így velem, ti mit...

Mi lesz így velem, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Mivel nagyon szeretem az utazást, a tengert és a nyelveket, különböző népek kultúráit, és külföldön szeretnék dolgozni, mint esetleg idegenvezető vagy bármi ehhez hasonló, turizmusra jelentkeztem.

A baj csak az, hogy még gimnáziumban felmentettem magam matekból, a tanárral való konfkliktus miatt, alapjáraton sem ment viszont a matek, előtte 3 voltam mindig.

Tegnap megnéztem, hogy hátha pontosan megtalálom milyen tárgyaim lesznek, és teljesen elszörnyedtem, hiszen láttam, a második fél évtől tele van matekkal.

Azt nem tudom, végig lesz e benne, de én halálra vagyok ítélve.

Egyrészt felelőtlen és buta dolog volt tőlem, másfelől pedig nem lett annyi pontom az érettségin, hogy olyan humán szakot tudtam volna megjelölni,ami érdekel is, ezen kívül.

Szerintetek így meg se próbáljam, és inkább pótfelvételin jelentkezzek másik szakra, másik főiskolába, vagy nézzek a maradék egyetemi szakokból majd valamit?

(Nagyon nem találok mit főiskolai szakok közül, csak Anglisztika, de azt már inkább egyetemen tanulnám, ahova már nincs elég pontom és már mindegy is, a humán szakok az egyetemen meg nagyon magas ponthatárral bírtak, és sokhoz nem lett volna elég pontom, meg aztán nem tudom melyikkel tudnék érni valamit abban amit csinálni szeretnék...A főiskolát meg azért is jelöltem meg, mert ott van távoktatás, egyetemen meg nincs, és lehetséges, hogy már ki mennék dolgozni a vége felé)


Nagyon félek, hogy a matek miatt elbuknám az egészet:(


2016. júl. 24. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Te komolyan nem néztél utána annak, hogy milyen szakra jelentkezel?
2016. júl. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

pótfelvételin jelentkezzek másik szakra


Az megvan, hogy ha felvesznek, pótfelvételivel sehova sem jelentkezhetsz?

2016. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jézusom:(

És a főiskolán belül át tudok jelentkezni másik szakra az év elején ha lesz hely és van rá elég pontszámom?

2016. júl. 24. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem tudsz.
2016. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet más szakokra átjelentkezni. Mit gondolsz, minek van a felvételi eljárás? Poénból, hogy utána át tudsz jelentkezni ahová akarsz?
2016. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Neked nem való a főiskola. Ilyen mértékű tájékozatlanságggal és nemérdeklődési háttérrel esélyed sincs. Elmehetsz szalag meletti kisegítő munkára 3 műszakba.

Nyilván mindenki szeret utazgatni, meg a tengeren lenni, ezt úgy hívják hogy nyaralás...

Namost a főiskola/egyetem nem egyenlő a nyaralással, mint ahogy azt a pici agyaddal gondoltad.

2016. júl. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért még ne kezd el temetni magad.:D

Oké, elég hülyeség volt, hogy nem néztél utána részletesen a szaknak, hiszen ha ez érdekel, mindent el kellett volna olvasnod róla. Sok dolog fent van a neten, tudom, mert én is erre a szakra jelentkeztem:D

Bár 4-es voltam matekból gimiben, az érettségim mégis pár pont miatt 3-asra sikerült, és nem vagyok egy matekzseni.

Én úgy vagyok vele, hogy ha valóban ilyen pályán szeretnél elhelyezkedni, érdekelne amit tanulsz, akkor minden meg fogsz tenni azért, hogy megszerezd a diplomát. Igazából szerintem minden szakon lenne olyan tárgy, amiből nem vagy jó/nem szívesen tanulnád, emiatt felesleges nem beiratkozni.

Egyébként a végén nem is igazán értettem, amit írsz, nekifutottam másodszor is, de hidd el, egyetem és főiskola között ma már nincs (olyan nagy) különbség, attól, hogy a többség egy nevesebb egyetemre jelentkezik nyelvszakokra, attól egy "vidéki" egyetemen/főiskolán is lehet ugyanolyan jó az oktatás.

(Egyébként nagyon furcsa, pont ezeket a szakokat jelöltem meg én is, de nem gondoltam arra, hogy na akkor ezt a sulit nem jelölöm meg, mert nem egyetem, és mert nem lenne elég pontom.)

Ha valamit el akarsz érni, próbálj mindent megtenni érte, ne úgy állj hozzá, hogy nem lesz elég pontod, hanem tanulj:)

2016. júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!