Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptembertől megyek felsőokta...

Szeptembertől megyek felsőoktatásba tanulni de nem alapképzésre hanem felsőoktatási szakképzésre ami 2 éves és ha elvégzem akkor ad 90 creditet. Onnan tovább mehet menni alapképzésre egyáltalán mi az a credit?

Figyelt kérdés
Hány credit kell azon hogy diplomás legyek?

2016. júl. 28. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
kredit. kával. krediteket kell gyűjteni, és ha összegyűjtötted a meghatározott kreditszámot, akkor kapod meg a papírodat.
2016. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden tantárgynak megvan az adott kreditértéke. Ha teljesíted, megkapod a kreditet. Egy félévben átlagosan 30-at kell összegyűjteni. Egyébként a felsőoktatási szakképzés 120 kreditet ad, ebből 90-et tud befogadni a neki megfelelő alapszak.


Ahhoz, hogy diplomás legyél, felvételizned kell az alapszakra, és ott, általában 180 kreditet kell teljesítened.

2016. júl. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
180 kredit kell a diplomához vagy annyira van szükségem egy félévben? Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 28. 21:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtam, egy félévben átlagosan 30 kreditet kell teljesíteni, tehát ahány féléves a képzés, annyiszor 30 kredit kell a diplomához. Tehát egy 6 féléves BSc-hez 180 kredit kell.
2016. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mindenkinek saját felelőssége tájékozódni. Nem itt. Tanulmányi és vizsgaszabályzatban a saját intézményében.

Arról nem beszélve, hogy nem lehet tájékozott döntést hozni alapvető fogalmak ismerete nélkül. Pl. 2 évet eltölteni felsőoktatási szakképzésen, amikor 3 év alatt el lehet végezni egy alapképzést, szerintem időpocsékolás. Főleg, ha amúgy is az a végső cél.

2016. júl. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én viszont úgy gondolom, hogy nyugodtan kérdezzen a kérdező itt is ilyen dolgokat. Én a magam részéről szívesen segítek és válaszolok, ha tudok.
2016. júl. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez nem hivatalos oldal, később nem tud rá alapozni. Szerintem komoly döntéseket és azok részleteit nem ilyen felületen kell keresni. Nem a segítséggel van a gond, én is szívesen segítek, csak úgy gondolom, ezek vannak olyan fontos dolgok, amiket nem lehet 3 mondatban összefoglalni. Pl. ha diplomát szeretne, miért tölt el 2 évet felsőfokú szakképzésen, majd utána 3-at alapképzésen, amikor a kettő együtt időben már mesterképzésre is elég lenne? Nem értem a logikát. De valószínűleg azért van, mert nem tudja, mit tesz, és nincs is benne logika. Tájékozott döntéshez nem elég beírni ide 2 mondatban, mi az a kredit.
2016. júl. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nincs ebben véleménykülönbség közöttünk, csak a döntést már meghozta, szeptemberben kezd felsőoktatási szakképzésen. A kérdés az volt, hogy mi az a kredit, és hány kredit kell a diplomához. Természetes, hogy nem egy 2-3 soros válasz alapján kell a továbbtanulásról dönteni, de ezekre a kérdésekre azért lehet 2-3 sorban válaszolni.
2016. júl. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor 5 év alatt lesz diplomám?
2016. aug. 4. 19:18
 10/13 A kérdező kommentje:
De a diplomához nem kreditek kellenek? Egy FSZ elvégzése ad 90 kreditet és a diplomához pedig 180 kell nem? További magyarázatokat szeretnék kérni!
2016. aug. 4. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!