Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy felsőoktatási intézetbe...

Ha egy felsőoktatási intézetbe meg van szabva, hogy adott tárgyból 2db gyakorlati óra lesz egy héten, viszont az egész félévre nézve 0 kreditet lehet ebből szerezni, milyen hátránnyal járna, ha azokra én nem járnék be?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy figyelmeztetés,elbocsátás veszélye,valamilyen szolgáltatás megvonása,kredit minusz egy másik tárgyból?

2016. júl. 28. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg az, hogy a ráépülő előadásból nem mehetsz el vizsgázni, vagy esetleg ha másik tárgynak előfeltétele ennek a teljesítése, akkor nem veheted fel. Csak úgy 0 kredites tárgyakat kötelezően nem szoktak meghirdetni, aminek nincs következménye.
2016. júl. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában az aláírás feltétele a gyakorlat elvégzése. Elméletből nem mehetsz vizsgázni, és/vagy a ráépülőt nem veheted fel. Ezek a legrosszabbak, mert muszáj megcsinálni, kredit nem jár érte, de a hiánya akár csúszást is eredményezhet. A részvétel általában kötelező, hiányzást is pótolni kell.
2016. júl. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Konkrétan testnevelésről van szó,ezt elfelejtettem megemlíteni. Tehát nem törzsanyag.
2016. júl. 29. 00:20
 4/10 anonim ***** válasza:
tippre anélkül nem kapod meg a diplomát
2016. júl. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tesiből 2 félév kötelező, diploma megszerzésének feltétele annak teljesítése. Tehát ha nem mész be, diplomád sem lesz. Egyébként nem szokták szigorúan venni a tanárok, elvileg 70% kötelező belőle, én kevesebb mint a felére mentem be és megadta az aláírást.
2016. júl. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A tesi nálunk "A" tárgyi besorolású. Ha nincs meg a 2 félév, bukta a diploma. Apróságnak tűnik. De nem az.
2016. júl. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2 félév tesit kibírsz, járj be.
2016. júl. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kötelező, akkor meg kell csinálni, függetlenül attól, jár-e kredit érte. Ha nem jársz be, nem végzed el.
2016. júl. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 félév tesink volt, diploma nem jár annak, aki ignorálja, de nincs konkrét félévhez kötve.

Nekünk ezenkívül a kötelező nyári gyakorlataink voltak ilyen nullkreditesnek meghirdetve (ráépülő kredites tárgy)meg egy elméleti tárgyunk volt egyszer nullkredites, az is olyan, hogy ráépült másik.

2016. júl. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az előbbiek által leírtakat kiegészíteném annyival, hogy a 0 kredites gyakorlati tárgyakra szinte minden esetben kötelező bejárni, s teljesítened kell a gyakorlatot ahhoz, hogy elmehess vizsgázni elméletből.
2016. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!