Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jók a vallásos iskolák?

Miért jók a vallásos iskolák?

Figyelt kérdés

2016. aug. 5. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul állsz hozzá - bár nem teljesen érthető, hogy erre milyen szempontból vagy kíváncsi.


A "vallásos" iskolákban (pontosabban: egyházi FENNTARTÁSÚ iskolákban - tehát az egyház pénzeli, nem az önkormányzat) ugyanazt tanulják a gyerekek, max van plusz hittan óra, esetlge a külön programok között szerepel mise, áhitat, lelki nap.

2016. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Nem jók.
2016. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4 évig jártam egyházi gimnáziumba és nem volt semmi probléma vele. Persze voltak kötelező programok, mint pl. egy tanévben kétszer elmentünk templomba(ez tanítási időben), ott eltöltöttünk egy 45-50 percet és mentünk is vissza a suliba. Annyi, hogy itt nem lehet választani a hittan- és erkölcstan között. Nem volt kötelező a templomba járás sem vasárnaponként. Én magam nem érdeklődöm a vallás iránt, de ezzel az ide járok nagy része így van/volt. Szóval nem kell tragédiaként aposztrofálni egy ilyet. A kérdésre válaszolva, nem gondolom, hogy be lehet/kell sorolni egy iskolát aszerint, hogy egyházi vagy állami. Az, hogy mennyire jó egy iskola, az csak az ottani légkörtől és a tanároktól függ.
2016. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Ez valami rossz vicc...


Én egyháziba járok....a környezet jó,a legtöbb diákkal (akik nem olyan szinten ,vagy semmmilyen szinten nem vallásosak) megtalálom az összhangot ,de a tanárok/tanárnők,vezetőség.....

2016. aug. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én már 7 éve katolikus suliba járok ( 8.os leszek), és szerintem azért jók, mert elsősorban nem járnak oda fura emberek, ezt arra értem, hogy pl. Hallom zeneirodalomtársaimtól, akik nem egyházi suliba járnak, hogy a 7.esek drogoznk meg cigiznek meg stb, és a katolikus suliban ( legalábbis általánosban, de valamilyen szinten gimiben is) elvagyunk zárva kicsit a rossz közösségektől. De amúgy vannak hátrányai is, nálunk pl. Köppenybe kel járni meg ujjatlan ( elvileg) tilos. ( bár ezt nem sokan rartják be). És hónaponta van 1 sulimise ami kötelező, és minden hétfő reggel egész sulis áhitat, a többi reggel meg osztályáhitat. De amúgy oktatásra nem nagyon különbözik a rendes iskoláktól, max. Abban hogy nden tanár kicsit "vallásosszellemben" neveli a gyerekeket ( szval sokszor hoznak föl vallásos példát a magyarázásra) és nemtudom hogy ez azért van mert vallásos iskola, de nálumk iszonyat jó a közösség, nagyon szeretjük a tanárainkat is, akármilyen szigorúak is, mindegyikhez kötődik úgymond egy legenda, amit már mindenki hallott, és az osztályközösségek is nagyon jók, meg elég kicsi létszámú suli ( 400an vagyunk) és ezért az egész felsőt ismerem, a 3.-4.eseket is, és mindenki így van vele, szval olyan mint egy nagy család, szval nagyon jók szerintem! :)
2016. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!