Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sote - Áok: első félévben...

Sote - Áok: első félévben lehet felvenni valami fizika alapozó tárgyat?

Figyelt kérdés
Vagy megszűnt? Bevezetés az orvosi fizikába vagy valami hasonló? Kémiából érettségiztem, fizikából nem állok túl jól.. Ha nincs ilyen, mit érdemes mindenképpen átnéznem még a nyáron?

2016. aug. 5. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt, már megszűnt, tudtommal nem indították újra (bár kértük).

[link]

Itt meg tudod nézni az első féléves előadások tematikáját, ezek alapján be tudod határolni, hogy miről is lesz szó nagyjából.

Próbálj meg becsülettel készülni az előadások anyagából is folyamatosan, mert ez az a tárgy, amit mindenki elhanyagol, aztán vizsgaidőszakban szenved vele rengeteget.

2016. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Már nincs ilyen tárgy. Tény, hogy a fizika egyszerűbb, ha fizikával jöttél, de rengeteg olyan dolog lesz benne, amit csak itt tanulsz, szóval annyira nagyon sokkal nem lesznek lemaradva a fizikával érkezettek ( sőt, inkább majd szenvednek a fizikával). Én biztosan nem erre pazarolnám az utolsó igazán szabad nyaramat, mert minden lényegeset megtanítanak évközben, visszanyúlva az alapokig, de ha valami mégsem érthető, még év közben mindig át lehet nézni. Most tényleg nem javaslom, mert ilyenek , mint pl. zuhanó tárgy gyorsulásának számítása, soha nem fog kelleni, nem is lesz említve, de most még nem tudod, hogy mit kellene átnézned, szóval majd szépen év közben! :)

Sok sikert!

2016. aug. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, én s*gg hülye voltam fizikából, a biofizikát mégis imádtam. Nagyon jól oktatták (legalábbis a gykvezünk nagyon jó volt).

Mondjuk én 3 éve szigorlatoztam (ötös lett:)" azóta picit nehezítették az elvárásokat, de a tananyag majdnem ugyanaz.

Szóval ne aggódj, a biofizika teljesen más, mint a gimis fizika.

2016. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Nincs már ilyen tárgy, de ha rendszeresen készülsz, nem lesz vele probléma. Egy tippet tudok adni: év közben hetente fogtok tesztet írni az előző gyakorlat anyagából (nekünk legalább is így volt tavaly). Ezekre érdemes jól felkészülni, mert ki lehet váltani velük a vizsga beugróját, nem kell azon izgulni, hogy egyáltalán mehetsz-e szóbelizni.

Sok sikert! :)

2016. aug. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, srácok, megnyugodtam némelyest. :) Mentek a zöldek!
2016. aug. 9. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!