Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak? Rossz helyre...

Mit csináljak? Rossz helyre felvételiztem, és felvettek. Többi lent.

Figyelt kérdés

Amikor felvételizni kellett, még teljesen biztos voltam abban, hogy tanár akarok lenni, ezért olyan iskolát jelöltem meg, ahol van tanárképzés.


Azóta sok dolog történt, és rájöttem, hogy nekem egyáltalán nem való a tanárság, a betegségem miatt alkalmatlan vagyok rá. Borderes vagyok, és nem a papír miatt bizonytalanodtam el, hanem, mert tudom, milyen vagyok, és milyen rosszul kezelem a nehéz helyzeteket. Túl érzékeny vagyok, sokszor egy-egy apróság miatt leszek dühös, vagy éppen depressziós, ráadásul nem vagyok valami magabiztos sem, ha mások előtt kell beszélni, zavarban vagyok. Egy ilyen ember pedig nem való éppen tanárnak.


A gáz az, hogy az alkalmasságin nem derült ki, hogy valami nincs rendben (egyetlen beszélgetésből ugyanis nem lehet ezt megállapítani), a nyilatkozatot is aláírtam, miszerint nincs semmilyen pszichológiai betegségem, ami akadályozná, hogy az iskolában megkezdhessem a tanulmányaimat. Ezzel nem is hazudtam, hiszen akkor még nem tudtam, hogy beteg vagyok, a papírt később kaptam meg.


A gáz az, hogy elértem a ponthatárt, és felvettek, viszont egyáltalán nem akarok ott tanulni. Mit lehet ilyenkor kezdeni? Ott lehet valahogy hagyni az egyetemet, anélkül, hogy károm lenne belőle? (Nem akarok 5 évet elpazarolni a semmire, akkor már szeretnék nekiállni dolgozni, vagy szakmát tanulni, hogy valami haszna is legyen belőlem a családomnak.)



2016. aug. 6. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mész el beiratkozni, akkor semmis a felvételed. Olyan mintha nem is jelentkeztél volna. Jövő februárban újra felvételizhetsz egy másik szakra, ha akarsz.
2016. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Ne menj el beiratkozni, addig tanulj újra érettségire vagy dolgozz valahol. Februárban újra jelentkezel máshova.
2016. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És nem lesz semmilyen pénzbírság, meg ilyenek? A tesóm azzal ijesztgetett, hogy fizetnünk kell, meg többé nem nem jelentkezhetek sehová tanulni, mert valami törvényben benne vannak ilyen dolgok, hogy ha felvettek, nem utasíthatom vissza.


Ha hülyeséget írtam, ne nevessetek ki, én nem értek a törvényekhez, jogokhoz, csak azt írtam le, amit a tesóm mondott.


Tehát, ha nem megyek el beiratkozni, akkor semmi baj nem lesz, csak vesztek egy évet, ugye?

2016. aug. 6. 14:25
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Elég értelmes válaszokat kaptál. Ha nem mész el beiratkozni olyan, mintha nem is jelentkeztél volna, a felvételid semmis. Februárban felvételizhetsz megint.
2016. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) igen ha nem mész el beíratkozni akkor semmis lesz a felvételed és jövő februárban beadhatod a jelentkezésed másova úgyhogy nyugi :)
2016. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Nem kell leharapni a fejemet, csak ma említettem a tesómnak, aki ilyen h.lyeségekkel ijesztgetett. De akkor, ezek szerint, semmi gond nem lesz. Köszi a válaszokat.
2016. aug. 6. 15:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A tesód elég nagy hülyeségeket mondott.
2016. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmilyen bírság, csak akkor ha beiratkozol, elkezdesz egy szakot, de pár félév után (2 után azt hiszem) meggondolod magad és nem folytatod. Akkor vissza kell fizetni a tandíjat.
2016. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2016. aug. 7. 02:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!