Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik bölcsészként csak egy...

Akik bölcsészként csak egy nyelvi alapszakot végez el az hol tud normálisan elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Én már a negyedik nyelvemet tanulom(angol, francia, portugál, finn), és szeretnék is előbb-utóbb mind a négyből nyelvvizsgát, ebből egyet kapok majd a BA diplomámhoz. Gondolom ennyi nyelvismerettel csak el lehet helyezkedni valahol. Aki hasonlóképp van vagy ilyen irányban tanult tovább az hol helyezkedett el? Marad a magántanítás (ezt hallottam több helyről) vagy tudtok ötleteket adni? Nyilván nem akarok örökké feketén tanítani, jól jönne majd a nyugdíj is, ha meg nem szüntetik mire én oda érek. (Van elég sok időm a diplomáig még, de azért nem árt előre gondolkozni)

2016. aug. 8. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fordítás,tolmácsolás?Vagy esetleg idegenvezetés.
2016. aug. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, és eszembe jutott hogy a fordítóhoz és tolmacshoz mesterképzés kell, az idegenvezetőhöz meg okj.:D Szóval szerintem(!) önmagában csak az az alapszakkal nem sok mindenhez lehet kezdeni.Egyébként én is nyelvszakra jelentkeznék majd, de utána még tanulnék valamit.
2016. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Egyik rokon kínai, török, angol, román, francia nyelven beszél. Másik cseh, lengyel, holland, angol, román, olasz. Egyik sem éhezik.
2016. aug. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó. Oké, hogy nem éheznek. De miből élnek, azt szabad tudni?
2016. aug. 9. 16:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia, kezdésnek esetleg egy multinál telefonos ügyfélszolgálatos munka, ami ugyan nem túl változatos, de onnan már könnyebb továbblépni, sokat ér az ilyen vállalatnál szerzett tapasztalat, és mindig keresnek olyan munkaerőt, aki valamilyen különleges nyelven beszél. Ismerek egy romanisztikásat (spanyol), aki rögtön pályakezdőként kezdett ilyen munkakörben, és két év múlva sikeresen továbblépett, jelen esetben a cégen belül.
2016. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtudással szerintem mindig lehet munkát kapni és minél több, annál jobb. Bár ehhez aligha kell diploma, kivétel ha célzottan tolmácsnak tanulsz.
2016. szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én bölcsészeten végeztem. Olaszos voltam mellette svédet tanultam ezekből van felsőfokúm, illetve angolból és oroszból van középfokúm. Először én egy multinál kaptam helyet nem rossz órabérért, aztán mondjuk átmentem mesterre mint fordító/tolmács. Azóta ebben tevékenykedem. De testvérem szintén bölcsészeten végzett és hotelfpglalásokat intéz idegen nyelven. Nem változatos de meg lehet belőle élni.:)
2016. szept. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:))
2016. szept. 30. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!