Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol jobb a mérnökinformatikus...

Hol jobb a mérnökinformatikus képzés? Pázmány vagy Óbudai?

Figyelt kérdés

Melyiknél hangsúlyosabb a gyakorlat?

Mellesleg a Pázmány mellett amiatt is szólna majd a voksom, mert kb 30-40 perc alatt oda tudok jutni, míg az Óbudai Neumann János Informatikai Karához 1,5 óráig tartana az út...


(Számomra a BME felejtős)



2016. aug. 8. 23:15
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

Informatika terén egyáltalán nem a papír a fontos, hanem az, hogy hogyan tudsz programozni és mennyire értesz a hálózatokhoz, stb.. :D Amint kikerülsz az egyetemről, lehet az a BME, vagy lehet az az OE semmit nem fogsz még érni, de a cégek azért is fizetnek, hogy fejlesszenek, mivel nagyon nagy hiány van belőlünk, vagy lehet hogy vagy akkora kocka, hogy szabadidődben forráskódokat olvasgatsz (mint én :D), ha programozó akarsz lenni, akkor már bizonyos előnyökkel indulsz, de egyébként aki mérnökinfóra megy azoknak a 95%-a úgyis programozó lesz, feltéve ha elvégzi :D.

Egyébként szakmai dolgok terén és felszereltség terén a NIK jóval a BME szintje fölött van (Természetesen csak a mérnök infó szakmai tárgyaiban, a többiben gyengébb pl.: fizika).


Személy szerint még 3 éve 462 pontot szedtem össze felvételihez és sok hezitálás után a NIK-et választottam (tőlem ez van a legmesszebb egyébként :D). Eddig nem bántam meg a döntésemet.


Az alapján nem lehet ítélkezni, hogy mi mikor lett egyetem. Viszont az nem vitás, hogy a BME sokkal nagyobb név mint az OE.


Azt egyébként meg nem hiszem, hogy a közeljövőben telítődne a szakma. Évente 40 ember szerez diplomát az óbudai egyetemen :D Nos akkor egy kis gyors matek.. Belefog még telni egy időbe.

2016. nov. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan csávót, aki diploma nélkül dolgozik programozóként, és folyton kap megbízásokat, szóval ennyit arról, hogy csak a BME ér valamit. A Kérdező nem szeretne odajárni, innentől fogva szerintem tök mindegy, hogy "de a BME a jobb", nyilván ő is tudja. Szerintem menj a Pázmányra, közelebb van, és az Óbudaihoz hasonló a színvonal.
2016. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

#8-as válaszolónak

-Az oktatás minőségét nem hiszem, hogy a felvettek pontszáma határozza meg.

-10e Ft-tal több a BME-n végzettek átlagfizetése az ÓE-n végzettekkel szemben.

-Képzelem, milyen munkahely lehet, ahol az alapján favorizálnak embereket, hogy hol végeztek, és nem elsősorban a tudásuk alapján.

-Már meg ne haragudj, de azért az ÓE-nek is elég komoly ipari kapcsolatai vannak. :)


Az kétségtelen, hogy a BME nagyobb név, illetve a múlt is mellette szól, de informatikai oktatásról lévén szó, a 230 éves történelem nem sokat számít. :)


Én mindenképpen az Óbudai Egyetemet ajánlanám. Modern épület, remek felszereltség, és az oktatók többsége jó fej, segítőkész és a legfontosabb: remekül tanítanak.

2017. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!