Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociális pontszám elérése...

Szociális pontszám elérése kolihoz, az én esetemben hogy kedvezőbb? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tehát minél több szociális pontszámot kellene, hogy elérjek, ehhez pedig szükség van arra hogy minél hátrányosabb helyzetben legyek.

Jelenleg szüleimmel élek, de a szomszéd ház az édesapámé, oda nincs bejelentkezve senki, csak apa a tulajdonos, és gondoltam rá hogy átjelentkezek oda, mint egyedülálló. Erről mi a véleményetek? Egyetemre készülök, nincs jövedelmem.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. aug. 10. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem többet veszítenél, mint nyernél. Ha átjelentkezel oda, akkor nyilván az állandó lakcímed megváltozna, mindenhol át kellene íratnod. Rengeteg idő. És valljuk be őszintén, a szociális támogatás sajnos nem olyan nagyon sok. Plusz ha nem éred el a pontszámot, akkor feleslegbe ment az idő.
2016. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%

nálunk kérnek környezettanulmányt, ha valaki egyedülállóként nem tud jövedelmet igazolni, mert nem igazán hihető a dolog.


ÉS borzasztó olvasni, hogy a leendő értelmiség már 18-19 évesen csak a casláson agyal-

2016. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Csak egy felmerülő ötlet volt a részemről, de nem vágok bele!

Ez határozza meg h kapok-e kolit vagy sem, ezért igen is számít annyira nekem, h átfutott az agyamon.

2016. aug. 10. 12:57
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

Aztán akinek tényleg kéne, az nem fér be. Inkább tanultál volna, hogy jobb legyen a tanulmányi pontod.

Egyébként nem tudom ez mit számítana. Más lakhely mellett a szüleid keresete ugyan annyi marad, csak mert nem laksz velük, még nem mondhatod azt, hogy nem ők tartanak el.

2016. aug. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Nálam is hasonló a helyzet, csak én már át vagyok jelentkezve :D, más dolog miatt kellett.. , és most épp azon gondolkozom egy ideje, hogy visszajelentkezek szüleimhez, hátha úgy kapok támogatást meg kolit, de lehet, hogy így jobban megéri, az én helyzetem annyiban más, hogy hivatalosan egy nyugdíjas bácsival lakom, így az ő jövedelme oszlik meg kettőnkre, szüleimtől elvileg nem kapok támogatást, erről majd a szoctám igénylésnél kell valamilyen nyilatkozatot tenniük, koliigénylésnél eddig nem láttam olyat, hogy kérték volna.. bár ki tudja..


A fitymáló hozzászólóknak pedig csak annyit, hogy szó sincs itt csalásról, valahogy muszáj megoldania az embernek, hogy meg tudja kezdeni a tanulmányait, és nincs pénze albérletre.. , nem csak egy fogyatékos, cigány vagy árva lehet rászoruló.. és honnan veszitek, hogy nem tanult jól a kérdés feltevője? Én nagyon jó eredményekkel jutottam el a mesterképzésre, mégsem élvezek semmilyen előnyt emiatt..

2016. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
szóval aki nem fogyatékos, vagy cigány és koliban lakik, az szerinted csaló? Mert érdekes, elég sokan laknak ott... azzal, ha csalsz, jó eséllyel egy valóban rászorulót túrsz ki.
2016. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miből következtetted ezt ki, semmi ilyet nem állítottam, csupán annyit, hogy akinek pusztán nincs pénze, mert szegény, az is lehet rászoruló, és neki is meg lehetne adni az esélyt..
2016. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
A baj nem azzal van, hogy szegények vagytok. Hanem azzal, hogy szegényebbnek akartok látszani, mint amennyire azok vagytok. Kapj annyi támogatást, amennyit kapnál a valós helyzeted alapján. Ha az sem elég, hát szívás, de ezek szerint mégsem vagy annyira szegény, mint más lenne, ezért adják másnak a helyet, és jutnak be ők. Ráadásul nem csak a szegényekről szól a világ. Más lehet anyagilag nincs alulmaradva, mégis szüksége van a közösségre, mások támogatására, ilyenek a fogyatékosok. Rengetegen szorulnának támogatásra a helyzetük miatt, a hely viszont kevés, szóval ne legyél már felháborodva, ha valakinek nem tetszik, hogy előnyre próbáltok meg szert tenni, és nem a valódi szempontok alapján osztják ki a helyeket.
2016. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy ez tényleg a kolihoz kell, ami érdekes módon úgy működik, hogy a legdrágább kolihoz (ami csak 2 ágyas és modern) kell a legtöbb szociális pont. Tehát aki leginkább rászorult, annak többet kell fizetni, de meg is teszi a kényelmesebb koli érdekében.

Mellesleg "Inkább tanultál volna, hogy jobb legyen a tanulmányi pontod. " -Nem tanulmányi pont alapján vesznek be koliba hanem kizárólag szociális pont alapján.

2016. aug. 10. 21:57
 10/14 anonim ***** válasza:
Melyik hely ez? Arról tudok, hogy mindenhol van szociális alapú férőhely, de arról még nem hallottam, hogy kizárólag az alapján rangsorolnának, a féléves teljesítmény meg le van szarva.
2016. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!