Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középsulis tanárom elment...

Középsulis tanárom elment vagonmosónak Angliába -mit szóltok ehhez? Állítólag nettó 4-500. 000-at kap/hó.

Figyelt kérdés

Középsulis tanárom jelezte a facebookon hogy az új tanévet nem kezdi a suliban mert kiment Angliába vagont mosni és pakolni.

Nem most már júniusban csak akkor még úgy volt hogy nyáron marad és jön. De most aláírt szerződést 1 évest.

Többen kérdezték hogy minek tanult tanárnak ha elmegy vagont mosni? Ő meg beszkennelte és feltette a fizetési papírját és odaírta: c’est la vie.

Ezért.

Átszámolva havi 500.000 HUF a kezébe nettóban + munkáslakást is adnak.


Ki mit szól ehhez?

Van aki felháborodott hogy „és a hivatástudat”meg „ezért tanult” többen meg helyeselnek hogy kár hogy csak most és nem korábban meg legalább életében először pénzt is keres és nem egy tál lencséért dolgozik.


2016. aug. 11. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind szép és jó, csak az a baj, hogy a hivatástudattal Magyarországon könnyen éhen lehet halni... Nagyon is jól tette a maga és a családja érdekében.
2016. aug. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt azért elmondom (tanulságos) hogy az egész ügy kb úgy indult hogy az egyik szülő (nagy fidesznyik) nekiesett a tanárnak a facebookon hogy mégis mennyi az a többletpénz amiért itthagyja "MÁria Országát" és a "szent" hivatását? Árula el mennyi? 10-20.000 HUF?


Erre a tanár bepöccent és beszkennelte a tanári és az angliai fizetési papírját.

Tanárként nettó 170 vagonmosóként nettó 500 (ft-ban)

SZóval 10-20.000-el többért... Laza jó 300-al keres többet és inygen lakhatás a cégtől (+legalább 100/hó).


SZóval úgy laza 400.000al TÖBBET keres.


A szülő azóta egy szót se szólt.

Na így indult...

2016. aug. 12. 09:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a helyi minimál bérnél csak kicsit keres többet.

A hivatás tudtad meg nem fizeti a számlát és nem fog lakást venni. A fideszes k.csög meg mennyen el tanítani ha ennyire jó dolog szerinte.

2016. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Igazából a helyi minimál bérnél c"


Szerintem marhára leszarja hogy a HELYI minimálbérnél alig keres többet amíg itthon diplomásként 170-et kapott ott meg tedd ide tedd oda melósként 500-at + lakást.

2016. aug. 12. 18:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kell összecsinálod magad, csak megjegyeztem
2016. aug. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezerszer hallottam már ezt az érvet és sose értettem ez miért érv hogy az a pénz ott kint csak egy minimél fizunak számít...

Hát és? Hát aki itthon keres (ha van állása egyáltalán ) nettó 100-at azt marhára nem érdekli hogy az ott kinti 500-as fizuja ott kint nem egy jó fizu.


Hát és ? Itthon meg egy tál lencsét kap fizunak ahhoz képest álom.

2016. aug. 12. 19:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nem érvként írtam le hanem tényként
2016. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fanyalgóknak szerintem savanyú a szőlő, hogy esetleg milyen munkával keres mennyit, vagy csak simán az, hogy mennyit, az fáj nekik. Nem hogy örülnének a sikerének; én ennek tökre örülök, hogy ilyen sikerek is vannak, hogy ilyen jól is lehet keresni, és ha valakinek már ilyen jó, akkor az jó. Meg nem tudom, lehet, hogy tetszik is neki ez a munka esetleg , nem tudom amúgy , mennyire lehet nehéz, de én örülök, hogy egy honfitársunk jobban keres. Szóval szerintem tökre jó ez, hogy nem csak dolgozik, hanem látja is az eredményét. Abból már talán tud is félretenni; mégha esetleg magasabbak is ott az árak, nem tudom, milyenek. De abból már lehet. Meg még lakhatás is van hozzá, nem tudom, akkor kell-e a rezsit fizetnie pl, talán ott valamit levonnak, de legalább a kibérlésért nem kell fizetnie, és van fedél a feje fölött, és jó melója, amiből már meg lehet élni, és lehet valamit kezdeni.
2016. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"ehet, hogy tetszik is neki ez a munka esetleg , "


Hát mondjuk ez a rész nem lehet kérdéses vagont mos.

Ember nincs akinek ez tetszene.

Na de havi fél milláért az ember nem ezen filózik.

2016. aug. 13. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!