Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki ismeri a Nyíregyházi...

Trix74 kérdése:

Aki ismeri a Nyíregyházi gimiket segítene?

Figyelt kérdés
Most megyek 7.-be és lassan esedékes lesz nekem is a középiskola kiválasztása... Ami érdekelne az a magyar-töri szak így ilyen gimnáziumokat keresek...Eddig kitűnő voltam (reményeim szerint még az is leszek) ezért a Kölcsey Ferenc Gimnáziummal is megpróbálkozom. De azért ha nem sikerülne szeretnék ,,könnyebb,, gimnáziumokat is beírni, ahol el tudnak helyezni kollégiumba. Előre is köszönöm.

2016. aug. 11. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Korai még gondolkodni ezen. :D Fogsz tájékoztatást kapni 7. végén és 8.-ban jelentkezések előtt nem kell aggódni :D
2016. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mechwart
2016. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm első válaszoló lehet hogy igazad van, de azért kíváncsiságból érdekelne... :)
2016. aug. 12. 10:41
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Az első vagyok:


Ne feltétlenül a neves középiskolákat célozd meg, ne az legyen a fontos. Közép iskolában még annyira nem számít, hogy milyen neve van egy iskolának főleg nem gimnáziumban, ami utána azért az egyetem szinte kötelező. Felvételire való jelentkezés előtt szoktak az iskolák nyílt napokat szervezni, oda menj el és azt jelöld be ahol a tanárok és az emberek a legszimpatikusabbak. Nem mindegy, hogy azt a négy évet, hogyan töltöd el. Lehet elmész egy neves gimibe ahol viszont szarnak a diákra. :) Mindenkinek más-más a véleménye az iskolákról. Ezért ezt a benyomást nem mások alapján kell meghoznod hanem saját tapasztalatod alapján.

2016. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló a hasznos tanácsot :) , megfogadom...
2016. aug. 16. 19:23
 6/7 anonim válasza:
51%
A Kölcsey nagyon jó, én maximálisan meg vagyok vele elégedve
2016. okt. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
51%

Szia. Kolcseys voltam, eleinte nagyon nehez volt hozzaszokni a nagx kovetelmenyhez, de sikerult, ami annak tulajdonithato, hogy a tanarok nem csak kovetelnek, hanem tenyleg tanitanak is, es igyekeznek, hogy a legjobb felsooktatasi intezmenyekbe kerulhessenek majd a diakok.

Tehat megeri, sokat kell tanulni, de ha magasra tuzott celjai vannak az embernek, akkor azert tenni is kell, itt ezt 100%ban segitik a tanarok.

A tanar diak kapcsolat nagyon jo, kedvesek, megertoek, viszont attol hogy pl egyszer megengedte h ne felelj ha nem keszultel utolag ugyis lecsap rad, es kikerdezi..

Nyelvbol erdemes a kozepfoku temakat olvasgatni, lehetoseg szerint szerintem megeri magantanarhoz menni 8.ban,alapszabakat/ esetleg kozepfokuakat tudni, melyre tokeletes konyv Nemethne dr. Hock Ildiko alapfokos angol konyve (piros a4-es alapu), halado angolon a kolcseyben pedig a Kerdesek es valaszok angol nyelvbol c. konyvet veszik at a diakokkal kozepfoku elott, minden temat rendesen atragva, kiegeszitve szituaciokkal, kepleirasokkal stb..


Masreszt sokszor felmerul a kerdes hogy itt csak inkabb nyelvre osszpontositanak... ez NAGYON nem igaz.. ez az a gimnazium ahol minden targy nehez, mindenbol kovetelnek, elvarjak az 5-os erettsegit, minden evbe a legjobbak kozott van a kolcsey orszagos erettsegi atlaga...


Zaraskent annyit, hogy Egyebkent en halado angolos voltam a kolcseyben :) en is 4. re akartam lerakni a felsofokot angolbol, de ez mar 3. evfolyam szeptembereben sikerult, ugyhogy meg egy nemet kozepfok is belefert... meg egy kis raadas: teljesult egy alom: felvettek az orvosi egyetemre (ugy, hogy en itt angolos voltam, tehat sok olyan versenytarsam volt aki biosz kemia tagozatos volt mas sulikban, legtobbjuket megsem vettek fel)

Remelem segitettem :) A vilag legjobb gimije a KFG :)

2016. okt. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!