Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van okom félni az egyetemtől?

Van okom félni az egyetemtől?

Figyelt kérdés
Idén fogok elkezdeni egy mérnöki képzést egy vidéki egyetemen, és egyre inkább kezdek félni az egyetemről. Amugy mindig mindentől aggódtam ( dolgozatok, nyelvvizsga, érettségi ) s eddig minden akadályt elsőre sikeresen vettem, de félek, hogy most nem lesz ez így, s megfogom tapasztalni a kudarc ízét. Hallom, hogy a mernoki szakokon tobb mint 50% os a bukási ráta, és hogy sokan úgy is elvéreznek, hogy egész nap tanulnak s érdekli őket. En viszonylag normális potszammal kerültem be, bár tudom, hogy nem a pont a lényeg. Eltökélt vagyok, hogy elvegzem, érdekel is ( 1-2 tárgy van, amikrol nem tudom, hogy fog e érdekelni ), de egyre inkább aggódom , hogy a kitartás nem eleg, így most nyáron is fele időmet azzal töltöm, hogy analízist tanulok, hogy jobban értsem, még hogy ez szokott buktatotargy lenni. Úgy érzem, hogy a szorgalmam megvan, érdekel is ez a pálya, és mindig ezek a tárgyak érdekeltek a legjobban

2016. aug. 12. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hat felni kell. Nehéz, na. Az érettségi egy vizsgához képest p**cifüst. De ha valóban ekkora a kitartásod, és igyekszel, akkor nem. lehet baj. Melyik egyetemre fogsz járni?
2016. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tapasztalnád meg a kudarc ízét, rosszul csinálnál valamit. Az egyetemnek pont hogy az az egyik célja, hogy megtanítson erre. Van olyan tárgy, amiből 95% bukott. Az kell, az egyetem része, ha mindenki 5-össel átmenne, akkor csak egy ovis foglalkozáson vennél részt, és nem mérnöki képzésen. A mérnöknek a problémamegoldás a feladata, bármilyen problémát tudni kell megoldani. Erre célzottan nem lehet felkészíteni senkit se, hisz a problémákból végtelen sok van, arra viszont igen, hogy a végtelenekig kitartsanak, és mindenáron megtalálják a megoldást. Kitartás, szenvedés, a "bírd ki", ezek ugyan úgy a képzés részei. Magáról az egyetemről azért buknak ki sokan, mert lusták, nem foglalkoznak a dologgal, rossz a felvételi rendszer is, kb. bárki bekerülhet, mivel az érettségi egy vicc, túl sokan jutnak be, akik azt se tudják mit keresnek ott, nem érdekli őket a téma, stb. Az azonban biztos, hogy nincs olyan egyetemista, aki a félév minden napján egész nap tanulna, aztán kibukik, ez totál kamu.. Kellő tananyagot adnak, kellő idő, energia, és akarat ráfordításával az összes tárgy teljesíthető lenne 5-ös szinten. Más kérdés, hogy nincs értelme mindegyik tárgyból kiválóan teljesíteni, mert, mint mondtam, az egyetemnek nem az a célja. Ne parázz. Attól félj csak, hogy lusta leszel, nem fog érdekelni a téma. De a leírás szerint nincs így. Hagyd az analízist, nyár van, élvezd ki. Legtöbben a 14 hetes szorgalmi időszakból 3-at töltenek tanulással, és simán átmennek. Előtted áll 3-5 év, mind ugyan olyan lesz, az analízis párnapos tanulmányozásával nem leszel előrébb.
2016. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Voltam előadáson ott kivetítették hogy évi 150-200 an kapnak ott diplomát az 1200 ból... ergó nem 50% bukik ki.
2016. aug. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

3 dolog kell, hogy sikeresen vegyél egy komolyabb mérnöki szakot:

- érdekeljen

- józan paraszti ész

- és brutál sok kitartás, szorgalom. Ha ez utóbbi nincs meg, akkor komoly gondok lesznek, egyéb esetben viszont hozhatók a tárgyak.

2016. aug. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
najó. hát én akkor inkább meg se próbálkozok egyetemmel xD de király, szorgalmas lehetsz és lelkiismeretesnek tűnsz.jah és van benned kitartás, 100 hogy én nem tanulnék nyáron. én téged nem féltelek az egyetemtől a leírtak alapján:D
2016. aug. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Menni fog csak foglalkozz vele otthon is minél többet. Először ráijesztenek mindenkire, de ha felveszed a tempót és készülsz hétről hétre akkor menni fog. Egyébként nálunk 70-80%-os a bukási arány.

(Harmadéves egészségügyi szakos.)

2016. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!