Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » S. O. S.! Mik a tapasztalatait...

S. O. S.! Mik a tapasztalataitok/mit tudtok az alábni gimnáziumokról?

Figyelt kérdés

Veres Péter Gimnázium,Karinthy Frigyes Gimnàzium,Szent László Gimnázium,Szilágyi Erzsébet Gimnázium

Nagyon sürgős lenne!!Mihamarabb írjatok,kérlek!!



#továbbtanulás #iskola #gimnázium #fontos #Karinthy Frigyes Gimnázium #Veres Péter Gimi #Szilágyi Erzsébet Gimi
2016. aug. 14. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! En a karinthyrol es a szent laszlorol tudok nyilatkozni. A karinthy: szep epulet, a diakok jofejek, az angolt itt nagyon megnyomjak szoval itt a felsofoku az elvaras, a tanarok (akiket megismertem) kedvesek jofejek. De vannak aismeroseim akik mondtak hogy azert kivetel van. Vidzont maga ahely ahol van az nem tetszik annyira. Szent laszlo: nagyon nagy az epulete, nekem mar tulon tul is nagy, a tanarokra ugyanaz jellemzo mint a karinthyban. Itt azt mondjak hogy jo a kozosseg. Viszont az epulete nekem nagyon nem tetszik. Feher a fala es mallik. Itt is megnxomjak a nyelveket csak nem annyira mint a karinthyban. Itt mas tantargyakra is ramennek. A diakok a karinthyban szimpatikusabbak voltak. Ugyhogy osszesegeben nekem a karinthy jobban bejott de ez a te dontesed. Remelem segitettem!:)
2016. aug. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a Szilágyit választanám.
2016. aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Miért?

(Mellesleg direkt benne van a kérdésben,hogy tapasztalatokat és véleményt kérek,nem azt,hogy te melyiket választanád :/)

2016. aug. 16. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Szintén a Karinthyról tudnék néhány információt mondani.

Tudnivalók: Mint ahogy már írták, ebben az iskolában tényleg a nyelvekre fektetnek nagy hangsúlyt. Kettő két tannyelvű osztálya a legkiemelkedőbb (német, angol) szóval ha ezek közül szeretnél valamelyik nyelven tanulni akkor jó választás lehet a suli. A szókincsedet igen magas szintre fejlesztik hiszen több tantárgyat is az adott nyelven tanulod.

Még egy osztályt indítanak az emelt angolt. Itt csak annyiról lenne szó, hogy emelt óraszámban (azaz heti 5 azt hiszem) tanulod a nyelvet. Az oktatás persze ebben az osztályban is kiemelkedő hiszen ugyanazok a tanárok tanítanak mint a kéttanosoknál, de a bekerülés ide egyszerűbb.

Összességében magáról az osztályokról ennyit kell tudni. A bekerülés egyikbe sem egyszerű, általában óriási a túljelentkezés. Kitűnő átlag+75 fölötti írásbeli+ egy igen jó szóbeli biztos kelleni fog.(az emeltre 70+ írásbeli elég lehet az adott év statisztikáihoz viszonyítva.

Magáról az iskoláról: Az épület és a környezet is barátságos és ami nagyon fontos, hogy kifejezetten figyelnek arra, hogy a diákok ismerkedjenek, barátkozzanak így egy nagyon családias légkör uralja úgy összességében az egész sulit.

Dióhéjban ennyi. Egy jó választás lehet a Karinthy ha ezeket a szempontokat te fontosnak találod.

Remélem tudtam segíteni és ha bármi kérdésed van privát üzenetben szívesen válaszolok. :)

2016. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!