Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik (volt) a jobb, általáno...

Melyik (volt) a jobb, általános iskola, vagy középiskola?

Figyelt kérdés
Most megyek 9.-be, és hát művészetire. 15/f vagyok. Az osztály 80% lány lesz, nem tudom mire számítsak, de nem is ez a lényeg. Én egyenesen utáltam az általánost, eléggé ment a lekezelés, tanárok, diákok részéről egyaránt. Sőt, gyakran diák-tanár szócsata volt. Mindig felhívták az igazgatót a termünkbe. Mindenki bevágta a pókerarcot, és kezdődött minden előlröl. Ennyit magamról, és a tapasztalatomról. Nektek melyik volt a jobb, és miért? Hol volt jobb a légkör?

2016. aug. 16. 02:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Középiskola sokkal jobb. Anno általánosban nálunk is ugyan ez volt, de mostmár sokkal lazább itt. Példának: Bármelyik szünetben kimehetsz boltba, a tanárok nem szólogatnak be ha esetleg fáradt vagy(másnapos) vagy pedig egyszerűen csak megmondhatod hogy most ez a téma nem érdekel inkább hazamennél, és ha pont jó tanár van utolsó órában akkor elenged. UMSZKI 11.évfolyam
2016. aug. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon iskolafüggő.
2016. aug. 16. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Lol énis művészetibe jártam xD

Az emberek nagy részét utáltam középsuliban (drog pia stb....) inkább elvonultam pár ismivel külön értelmes csapatot alkotva :D

A 10-12 tanórák miatt viszont azt mondom az általános suli jobb volt >< de ez nem azt jelenti, hogy nem volt jó a közép, csak agyfárasztó, meg az emberek mocskos dolgaira is felkészíthet xD

Az első évben van a szanálás, valakik már félévkor távoztak. 32en kezdtük (4fiú xD szegények) 21 en fejeztük be az évet.


Én mondjuk nagyon kíváncsi természet vagyok s a szakmai órákon mivel jól ment előbb befejeztem s beszöktem más szakokra körve lesni mit, hogyan, mi módon stb stb alkotnak :3 (szakmai tanárok lazábbak nem zavartak ki csak ha akadályoztam valamit vagy osztályzás stb volt)

Rengeteg mindent lestem el s tanultam meg, mostmár nem csak a papír s ceruza létezik számomra, hanem a sok más eszköz s anyag.

Tipp a sulis évek alatt gondolkodj mit mi módon tudnál majd "munkának" elképzelni ezen a téren, a tudásodat hogy használnád fel. 21évesen alakulgatott ki bennem mi legyen a célom.

Sok sikert, légy nyitott, de ne a hülyeségre haha

Amúgy milyen szakra? (én ruhatervezőin voltam - textilrajzoló s modell tervező asszisztens)

23-nő

2016. aug. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Utáltam a középiskolát. Iszonyat rossz osztályunk volt, csak az számított, hol voltál hétvégén. 30 éve még nem ment mindenki szakközépből továbbtanulni, aki kezdettől erre készült, azt kiröhögték. Egy osztálytalálkozón sem voltam...

Ellenben az általánost imádtam, évente összejárunk a mai napig, a tanáraimmal ha összefutok, mintha el se telt voona 35 év..

2016. aug. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

"Én egyenesen utáltam az általánost, eléggé ment a lekezelés, tanárok, diákok részéről egyaránt."


És így mész MŰVÉSZETIBE? Huuh.. :D

3 ilyen suliba jártam, mindenhol ez volt.


Melyik suliba mész?

2016. aug. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Általánost imádtam, nagyon összetartó osztályba kerültem. Az ottani legjobb barátaim még mindig megvannak és rendszeresen találkozunk. A tanárok is kedvesek és segítőkészek voltak, jól tanítottak. Én is jó tanuló voltam. Aztán jött a középsuli amit utáltam. Az osztály tele volt barmokkal akiknek a legnagyobb szórakozásuk mások piszkálása volt. Az első két évben pedig rengeteget bántottak, elvették minden önbizalmam. Ráadásul az órák 90%-ában káosz volt, ordibálás, nevetés, beszélgetés, tehát rengeteg idő ment el fegyelmezésre. Pedig ez a környék legjobb gimije. Aztán a maradék két év nyugis lett, mert kirakták a nem oda valókat. Így sikerült beilleszkedés, volt akivel jóban voltam, de igaz barátot nem szereztem. Ezek ellenére nem volt rossz az a 4 év, mert sulin kívül lettek új barátaim és haverjaim, a régiekkel pedig még szorosabb lett a kapcsolatom. A tanulás is jól ment, az érettségin is menekül sikerült. Most pedig az egyetemet várom. :)
2016. aug. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gimi jobb volt, mint az általános. Számomra az volt.

De ez leginkább sulitól függ. Ha alja helyre mész tovább, akkor ne sok jóra számíts (persze ebből is lehet jót kihozni), nem a tanárok, hanem a diákok miatt. De ha legalább közepes, színvonalas helyre vettek fel, akkor ne félj semmitől.


Nekem a gimi egy álom jó hely volt, jó tanárokkal. Aki meg nem volt jó, az sem köcs-- volt, hanem csak szimplán nem értett a tantárgyához.


Viszont itt is fenn állt a szabály, úgy viselkedett velünk a tanár, ahogy mi ővele (többségében).

Ha nem leszel idióta az óráján, akkor nem fog csesztetni. Ha valami nem tetszik, akkor se replikázz mint egy óvodás.

Komolyan van olyan hely, ahol az órára be kell hívni az igazgatót?! Már nem azért, de ez elég nagy szégyen. Nem csak a tanárnak, hanem még inkább a diákoknak.


Ha te is ennyire komolytalan vagy, akkor ideje megváltozni. Az első két évben még többnyire gyerekes lesz az osztály nagy része, de aztán megváltozik a többség és elég nagy szégyen lesz visszagondolni az azt megelőző évekre, ha abban ilyen tanárbehívós esetek is vannak. Persze valakinek ez szórakozás, ami szerintem egy fiatal felnőttnél inkább cikinek kellene lennie.


Egy gáz suliban lévő elég távoli ismerőseim (hálistennek) például nem csinálnak semmit egynémelyik órán, vagy pedig a tanár beszél, míg az osztály is beszél, videókat néz hangosan (!) telefonon, de a tanár meg nem mer szólni. Folyamatosan köpőcsöveznek, papírrepülőket dobálnak az óra közepén, visszabeszélnek a tanárnak, vagy épp ellógják az órát. (#ésmagyarok)


Szóval ha tré helyre kerülsz, amondó vagyok, inkább legyél te a húzóág, ami felfele viszi a többieket, semmint valaki aki csak követi a tömeget és alja módra viselkedik. Ez előbb vagy utóbb a társaid szemében is vonzóvá kezd válni, csak legyél magabiztos.

2016. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Több ezer személyiség van, szóval mindig lesznek olyanok, akik unszimpik. A normális épp eszű emberekből egyre kevesebb van ezért kell szélesebb körben ismerkedni s a nyomikat letojni.

Felnőtt világ is selelyt, de magunknak kell jobbá tenni a közérzetünket s lefoglalni magunkat. (pl meló helyek se álomjók, sok a mocskolódó, pletykás, rosszatakaró hiába vagy jó ember a munkádba s lelkileg.)

Letojom, ha kell akkor meg kiállok magamért, de arra figyelek végezzem a munkámat s meglegyen az egyedi kisboltom (modern ajándékbolt -nem ratyi tipikus) ahol alkothatok s nincsenek ott olyanok akikkel csak a baj van.

2016. aug. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy nem válaszoltam. Grafikára jelentkeztem, de fél év alatt lehet választani mit akarok végleges szakmának. Lehetőségek: grafika, kerámia, festészet, szobrászat, média
2016. aug. 17. 19:59
 10/13 A kérdező kommentje:
Én a tipikus változó vagyok, aki néha nagyon jó az órán, néha meg röhög a társaival. De visszaszólni nem mernék. Meghát tiszteletlenség, a tanár tanítani jön(ne) be az órára nem fegyelmezni.
2016. aug. 17. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!