Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti melyik tárgyfelvételi...

Ti melyik tárgyfelvételi típust preferáljátok? A szerencsepontokon múló rangsorolásost (pl. ELTE), vagy a tisztán csak versenyjelentkezésest (pl. BME)?

Figyelt kérdés

Szerintem az előbbi:

- nehezebben tervezhetővé teszi a tantervet (főként ha suli mellett dolgozol)

- nem túl fair azokkal szemben, akik a lehető legkorábban gondolnak órarendjükre és veszik a fáradtságot h fel is vegyék a tárgyakat

- kicsit "kommunista" elven mentén akarja segíteni a lecsúszókat az ügyesebbek kárára


Míg az utóbbi:

- igazságosabb azokkal szemben akik szorgalmasak

- rossz informatikai rendszerek esetén jobban leterheli a rendszert (esetleg ellehetetleníti a tárgyfelvételt), bár ez inkább informatikai probléma, nem pedig igazságosság kérdése



2016. aug. 18. 08:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A másodikat, szerintem sokkal igazságosabb és gyorsabb is.

Nálunk is ez van a PTE-n.

2016. aug. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam mindkét rendszerben, és nekem a rangsorolásos sokkal jobban tetszett mint a versenyjelentkezés. A versenyjelentkezés is egy nagy lutri, csak még szét is stresszeled magad rajta. Mindenkinek szétfagy a rendszer, bejelentkezel 3 órával korábban és kidob amikor elkezdődik a tárgyfelvétel.. a mázlipontos rendszernél legalább tudod hol állsz.
2016. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Szomorúnak tartom, hogy valaki a kurzusfelvevésből is erkölcsi problémát csinál. Meg azt is, hogy ilyen szarságok miatt is képes jobb embernek tartani magát a másiknál.


A rangsorolásos jelentkezést amúgy megelőzi az előzetes, amire pont jár a rangsorolásosban. Megnyugodhatsz, ott is verhetnéd a melled, ha korán jó helyre kattintasz.

2016. aug. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3


"Szomorúnak tartom, hogy valaki a kurzusfelvevésből is erkölcsi problémát csinál. Meg azt is, hogy ilyen szarságok miatt is képes jobb embernek tartani magát a másiknál."


Szomorúnak tartom, hogy egyesek akkora önbizalommal írnak le marhaságokat, mint te és élből kezdenek el másokat ok nélkül pocskondiázni.


Egyrészt nekem már nincs kurzusfelvételi időszakom, másrészt senki nem csinált erkölcsi problémát a kérdésből (de nyugodtan idézz vissza, ha nem értessz ezzel egyet), harmadrészt szerintem itt senki nem állított/gondolt olyat h emiatt valaki jobb ember lenne másoknál, negyedrészt inkább sterilizáltasd magad, ahelyett, hogy ekkora baromságokat válaszolsz teljesen értelmesen feltett kérdésekre, a válaszodban levő összefüggések tisztázása nélkül.


Egyébként válaszolnod sem lett volna kötelező...

2016. aug. 18. 12:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
"A rangsorolásos jelentkezést amúgy megelőzi az előzetes, amire pont jár a rangsorolásosban." Nálunk (SZTE) nem volt előzetes.
2016. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rangsorolásoshoz nem volt szerencsém, csak a BME-s "versenyjelentkezéshez". 7. félévemet kezdem, talán 1 félév volt amikor egy alacsony létszámú kurzus megtelt mielőtt felvehettem volna, egyébként mindig volt hely. Tehát igazságtalanságnak egyáltalán nem mondanám, összeírod a kurzuskódokat és tárgyfelvételkor felveszed azokat (sőt, erre program is van). Tökéletesen megtervezhető az órarend.


"nem túl fair azokkal szemben, akik a lehető legkorábban gondolnak órarendjükre és veszik a fáradtságot h fel is vegyék a tárgyakat"

Már nem azért, de ez egy 10 perces procedúra, előzetes tárgyfelvétel estéjén le kell ülni és megcsinálni. Sosem értettem azokat akik ezt halogatják, mert minek, csak magukkal b****nak ki.


"bejelentkezel 3 órával korábban és kidob amikor elkezdődik a tárgyfelvétel"

Ez pontosan így van, hogy igazságosabb legyen a rendszer, és aki előbb belép az ne részesüljön előnyben. BME-n is tárgyfelvétel előtt 15 perccel kidob mindenkit, semmi értelme órákig belépni előtte.

2016. aug. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A BME-n Neptunos balhé az elmúlt 1-2 évben már nem volt, többé kevésbé stabil volt a rendszer.
2016. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szerencsepontos rendszert nem ismerem, de ez a versenyjelentkezős egyértelműen baromság. Csakis kizárólag arra jó, hogy az ember idegeskedjen vele, meg hogy (viccen kívül) akár másfél órát eltöltsön egy másfél perces feladattal és ne is úgy sikerüljön ahogy akarja.


Én viszont ismerek egy harmadik lehetőséget, egyik volt hallgatótársamtól hallottam róla, aki már Svájcban tanul. Kb. olyan mint egy licitálós rendszer. Itt van egy leírás róla: [link]


A "Kérem a liciteket!" címtől van a lényegi rész.

2016. aug. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!